Latviešu English
IEVF ATKLĀTA STUDENTU RADOŠĀ LABORATORIJA Drukāt
12.01.2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) jaunatklātajā studentu radošajā laboratorijā jau tapuši pirmie jaunu produktu prototipi.
 
Oficiāli studentu radošā laboratorija atklāta 11. janvārī, tomēr faktiski darbojas jau kopš pērnā gada novembra, un studenti labprāt to izmanto. Ar katru dienu laboratorijā darbs kļūt arvien aktīvāks, studenti ir radoši, atbildīgi, mācās paši organizēt savu darba laiku, oficiāli atklājot laboratoriju, stāsta tās vadītājs, RTU IEVF Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta direktora p.i. Deniss Ščeulovs. Teju kā prezentēti arī pirmie prototipi, ko izstrādājušas studentu komandas, piemēram, tiek piedāvāts risinājums velosipēda uzglabāšanai dzīvojamā telpā, bezvadu lādētājs mobilajam telefonam, ceļojumu koferis, ko varētu pielāgot dažādu lidsabiedrību prasībām rokas bagāžas lielumam, krūzes kafijas līdzņemšanai ar trauciņiem nelielām uzkodām, ierīce stresa mazināšanai utt. 
 
RTU IEVF dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane atklāj, ka ideja par studentu radošās laboratorijas izveidi radusies spontāni. Sarunās ar RTU Dizaina fabrikas vadītāju Gunti Kuļikovski secināts, ka studentiem šādi tiktu radīta iespēja radoši izpausties un tiktu palielināta viņu iesaiste inovācijas procesā. 
 
Laboratorija veidota ciešā sadarbībā ar Dizaina fabriku. Sadarbība turpinās arī pēc izveides – Dizaina fabrikas speciālisti ievada studentus produktu izstrādē, nodrošina mentoringu. G. Kuļikovskis, sveicot D. Ščeulovu ar laboratorijas atklāšanu, vēlēja radīt pozitīvu enerģijas lādiņu telpā. Laba vēlējumus pauda arī IEVF vadība, mācībspēki, studenti. 
 
Jaunā studentu radošā laboratorija izveidota IEVF telpās, Kalnciema ielā 6, 417. auditorijā. Studentiem laboratorijā ir pieejami instrumenti, 3D printeris, materiāli, izveidotas darba vietas, kas ļauj savu ideju pārvērst produkta prototipā vai radīt prototipa sagataves vai arī to sākotnējo variantu, ko pēcāk turpināt attīstīt RTU Dizaina fabrikā Ķīpsalā. Plānots, ka, uzklausot studentu vēlmes, laboratorijā tiks papildināts instrumentu loks. Laboratorija strādā darba dienās un sestdienās no plkst. 8.00 līdz 20.00. Tās izmantošana jāpiesaka iepriekš elektroniski, jo telpā ir ierobežots darba vietu skaits.
 
 

RTU IEVF Darba un civilās aizsardzības institūts aicina apmeklēt Tehnogēnās vides drošības zinātniskās

23. februārī plkst. 14.00 Kalnciema iela 6, 223. auditorijā notiks IEVF akadēmiskā personāla kvalifikācijas

1. martā notiks lielākais un tradīcijām bagātākais profesionālās karjeras attīstības pasākums Latvijā

12.01.2018 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes

12.01.2018 9. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā «Zirgu Pasts»

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv