Latviešu English
RTU AICINA PIETEIKTIES STARPTAUTISKĀS INOVĀCIJAS PLATFORMAS «DEMOLA LATVIA» PAVASARA SEZONAI Drukāt
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina pieteikties pavasara sezonai inovācijas platformā «Demola Latvia», kas ir daļa no pasaules spēcīgākās inovāciju ekosistēmas. Rudens sezona noslēdzas ar veiksmīgiem rezultātiem, un tās dalībnieku fināla prezentācijas notiks 13. decembrī plkst. 18.00 RTU Dizaina fabrikā, Ķīpsalas ielā 6.
 
 
 
2017. gada rudens sezonā izveidotas 17 starpdisciplināras komandas ar 84 dalībniekiem, 16 uzņēmumi iesnieguši 17 problēmsituācijas risināšanai. Diskusijas ar uzņēmumiem turpinās, līdz ar to iegādāto risinājumu skaits var mainīties, tomēr ir skaidrs, ka būs vairāk nekā viens veiksmes stāsts, informē «Demola Latvia» mājvietā - RTU Dizaina fabrikā. RTU sadarbībā ar partneriem - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Universitāti – ir ieguvušas tiesības un finansējumu, lai izveidotu un uzturētu sadarbības platformu studentiem, uzņēmumiem un universitātēm «Demola Latvia».
 
Vērtējot rudens sezonu, projekta koordinatore Liene Rubina norāda: ««Demola Latvia» ir mācību process, kurā sevi pilnveido ne tikai dalībnieki un biznesa pārstāvji, bet arī koordinatori un mācībspēki. Projekts ļauj sadarboties ar starptautiskajiem partneriem, attīstīt prasmes strādāt komandā, noteikt prioritātes un darba metodes, veicināt radošumu. Četru mēnešu laikā dalībnieki spēj izstrādāt konkurētspējīgus, nozarei piemērotus risinājumus, pārvarot dažādus personīgus un kolektīvus izaicinājumus un apliecinot šādu starpdisciplināru projektu nozīmi universitāšu un industrijas sadarbības veicināšanā.»
 
Savukārt līdz nākamā gada 5. janvārim iespējams pieteikties dalībai 2018. gada pavasara sezonai. Plānots, ka 2018. gada pavasara sezonā vēl aktīvāk tiks nodrošināta atgriezeniskā saite no uzņēmumiem, ļaujot straujāk nonākt pie risinājuma problēmsituācijām, un arī «Demola Latvia» komanda aktīvāk iesaistīsies komunikācijā starp komandām un uzņēmumiem.
 
«Demola» pasaulē ir zināma kopš 2008. gada, kad tā tika atklāta Somijā. «Demola Latvia» darbību sāka 2014. gadā kā sadarbības platforma starp radošiem un strādāt gribošiem studentiem un uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem. «Demola Latvia» nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu un seminārus, lai starpdisciplināra studentu grupa nonāktu līdz rezultātam. Ja studentu idejas un gala rezultāts ir apmierinošs, jaunieši no partnera saņem iepriekš līgumā noteiktu atlīdzību, savukārt partneris – jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska.
 

1. martā notiks lielākais un tradīcijām bagātākais profesionālās karjeras attīstības pasākums Latvijā

12.01.2018 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes

12.01.2018 9. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā «Zirgu Pasts»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē izveidota radošā

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes ziemas izlaidumu grafiku 2017./2018. mācību gadam var apskatīt <

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv