Latviešu English
RTU IEVF PROFESORE GUNA CIEMLEJA: ES NEESMU SAUSIŅŠ Drukāt
06.06.2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Uzņēmuma finanšu un ekonomikas katedras asociētā profesore, vadošā pētniece un docente Guna Ciemleja avīzē «Talsu Vēstis» sevi kā pasniedzēju pedagoģiskajā darbā raksturo: «Es neesmu sausiņš.»
 
Šobrīd Guna Ciemleja pasniedz lekcijas RTU klātienes un neklātienes studentiem, kuri profesorei esot galvenais iemesls iesākto turpināt. «Biznesa vide no universitātes ļoti atšķiras. Uzņēmumā komunikācija ir tiešāka un vienkāršāka. Universitātei es, visticamāk, esmu pievilcīga tieši tāpēc, ka aizvien strādāju privātā uzņēmumā. Savukārt manai pašrealizācijai šāda situācija ir ideāla! Es neesmu sausiņš, man ir, ko teikt. Ja lasu lekciju, piemēram, par uzņēmējdarbības riskiem, par katru no tiem varu stāstīt un stāstīt. Ja kaut vai vienam no 30 studentiem mirdz acis un ja viņš saka paldies, esmu laimīga,» saka Guna Ciemleja.
 
Profesore stāsta, ka būtisku uzmanību gan pedagoģiskajā, gan pētnieciskajā darbā velta finanšu lietpratībai un personīgo finanšu pārvaldībai. Kaut arī darāmā sabiedrības izglītošanā vēl esot daudz, cilvēki kopumā kļuvuši gudrāki. Pēdējos trīs gadus Guna Ciemleja iesaistās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darba grupā, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par finanšu pārvaldību. «Naudas pārvaldīšana — tā ir attieksme pret sevi un savu dzīvi. Es dusmojos uz cilvēkiem, kuri neiesniedz gada deklarācijas. Viņi izmet savu naudu! Atliek tikai gribēt,» viņa norāda un iedrošina, ka deklarācijas sagatavošanas procesā neesot nekā sarežģīta.
 
Pilnā intervija pieejama ŠEIT.

 

1. martā notiks lielākais un tradīcijām bagātākais profesionālās karjeras attīstības pasākums Latvijā

12.01.2018 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes

12.01.2018 9. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā «Zirgu Pasts»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē izveidota radošā

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes ziemas izlaidumu grafiku 2017./2018. mācību gadam var apskatīt <

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv