Latviešu English
Starptautiskā zinātniskā konference «Economics and Management, ICEM-2017» ir noslēgusies Drukāt
16.05.2017.
 
Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte (RTU IEVF) no 10. līdz 12. maijam organizēja 22. starptautisko zinātnisko konferenci «Economics and Management, ICEM-2017» (ICEM-2017).
 
ICEM ir «ceļojošā» konference, ko katru gadu organizē kāda no 4 sadarbības universitātēm: Kauņas Tehnoloģiju universitātes Biznesa un ekonomikas skola (KTU BES) Lietuvā, RTU IEVF Latvijā, Brno Tehnoloģiju universitātes Biznesa un vadības fakultāte (BTU BVF) Čehijā un Tallinas Tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un biznesa vadības skola (TTU EBVS) Igaunijā. 
 
Konferences plenārsēdi 11. maijā RTU Zinātniskajā bibliotēkā Paula Valdena ielā 5 svinīgi atklāja RTU zinātņu prorektors prof. Tālis Juhna. Konferences dalībniekus un viesus sveica RTU IEVF dekāns prof. Remigijs Počs, KTU BES dekāne prof. Edita Gimžauskiene (Edita Gimžauskienė), BTU BVF dekāns prof. Stanislavs Škapa (Stanislav Škapa) un TTU EBVS prof. Tatjana Polajeva (Tatjana Põlajeva).
 
Konferences «ICEM-2017» galvenā tēma bija «Ceturtā industriālā revolūcija» (Facing 4th Industrial Revolution). Plenārsēdē uzstājās bijušais Ukrainas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministrs (2014), vadošais Ukrainas ekonomists Pavlo Šeremeta (Pavlo Sheremeta), Kembridžas Universitātes Džadžas biznesa skolas (Judje Business School, University of Cambridge) profesors Alans Barels (Alan Barrell), žurnāla IR galvenā redaktore un valdes locekle Nellija Ločmele, kā arī RTU IEVF Starptautisko programmu nodaļas vadītājs docents Modris Ozoliņš. Visi referenti atzīmēja progresu zinātnes un tehnoloģiju attīstībā, globālas izmaiņas komunikācijas vidē un kultūrā, kā arī patērētāju uzvedībā. Profesors Alans Barels uzsvēra: «Ir īpaši svarīgi optimizēt tehnoloģiju un zināšanu attīstību un pārnesi jeb valorizāciju. Radošajai uzņēmējdarbības ekosistēmai ir jāizmanto zināšanas, lai izveidotu labāku pasauli.»
 
Paralēlo sekciju laikā konferences dalībnieki prezentēja rakstus par vairākiem aktuāliem mūsdienu ekonomikas un vadības jautājumiem: 
 
Finanšu ekonomikas un korporatīvo finanšu izaicinājumi un iespējas;
Grāmatvedība;
Cilvēku resursi pasaulē bez robežām;
Mūsdienu mārketings: iedvesma, inovācijas un to īstenošana;
Stratēģiskā vadība globālajā ekonomikā: uzņēmējdarbība, inovācijas un internacionalizācija;
Pasaules ekonomika un valstu konkurētspēja;
Finanses, nodokļi un izaicinājumi likumdošanā;
Procesu vadība pēc ceturtās industriālās revolūcijas;
Kvantitatīvās metodes un to lietošana ekonomiskajos modeļos;
Korporatīvā sociālā atbildība: mijiedarbība starp uzņēmumiem, sabiedrību un valsti.
 
ICEM-2017 FOTO GALERIJA

 
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv