Latviešu English
Izveidota jauna bakalaura studiju programma “Radošās industrijas” Drukāt
11.04.2017.

Sestdien, 22. aprīlī no plkst. 12:00 līdz 15:30 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā „Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46, Rīga) norisināsies Mūzu akadēmija, kurā bakalaura studiju interesentiem tiks dota iespēja novērtēt studiju piedāvājumu, procesu un vidi, piedaloties septiņās LKA docētāju un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) asociētā profesora Denisa Ščeulova vadītajās nodarbībās. Mūzu akadēmija ir lieliska iespēja topošajiem studentiem novērtēt, vai izvēlētā studiju joma atbilst viņu interesēm.
 
2017. gadā LKA kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti ir iesniegušas licencēšanai un plāno uzņemt studējošos jaunā kopīgā trīsgadīgā bakalaura akadēmisko studiju programmā “Radošās industrijas”. Jaunās programmas studiju interesenti tiek aicināti apmeklēt RTU asociētā profesora, Radošo industriju programmas direktora Denisa Ščeulova nodarbību, kurā tiks sniegts ieskats galvenajās globālo pārmaiņu tendencēs un inovāciju attīstības virzienos, kas vairs nav tāla nākotne.
 
Programma “Radošās industrijas” izveidota, lai sagatavotu radošo industriju uzņēmējus, kuri izprot uzņēmējdarbības procesus un likumsakarības, pārzina biznesa modeļus un orientējas kultūras un mākslas jomās, spēj saskatīt kultūras pienesuma potenciālu uzņēmējdarbībai, izprot jaunrades procesus, un spēj radoši un drosmīgi rīkoties un būt inovāciju radītāji. Tā kā pagaidām radošās industrijas Latvijā pamatā veido mikro- un mazie uzņēmumi, programmas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta radošās uzņēmējdarbības specifikai un jaunuzņēmumu (startup) pieejai, kā arī šāda veida uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu un instrumentu apguvei. 
 
Programmas mērķis ir sagatavot radošus un motivētus starpdisciplinārus speciālistus ar padziļinātu izpratni par kultūras un mākslas procesiem un vēlmi sekmēt radošo industriju izaugsmi darbam radošajās industrijās – dažādos nozares uzņēmumos un uzņēmējdarbības formās. 
 
Programmas mērķauditorija ir kultūrā un uzņēmējdarbībā ieinteresēti jaunieši, kuri vēlas darboties rodošo industriju jomā, paši radīt sev darba vietas, veidot uzņēmumus, sekmēt kultūras organizāciju izaugsmi, apvienot uzņēmējdarbības un kultūras kompetences inovatīvu produktu radīšanai.
 
Pieteikties Mūzu akadēmijas nodarbībām iespējams no 10. līdz 20. aprīlim. Pieteikšanās veidlapa un plašāka informācija par nodarbībām: http://www.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/muzu-akademija/muzu-akademija-2017/ 


 
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv