Latviešu English
MICROPOL Drukāt
 
micropol_logo.pnginterreg_ivc_logo.pngerd_fund_logo.png

Par projektu

 
INTERREG IVC programmas projekts „Micropol - attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem” norisinās no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Projekta ietvaros RTU IEVF Teritoriju attīstības pārvaldības un pilsētekonomikas katedras pētnieki piedalās pieredzes apmaiņā un meklē jaunus risinājumus attālinātā darba attīstībai Eiropas lauku teritorijās.

Lauku teritorijas visā Eiropā cieš no bezdarba un iedzīvotāju skaita samazināšanās. Daudzsološs risinājums lauku apdzīvotības saglābšanai ir attālinātais darbs (teledarbs, e-darbs), kas ļauj apvienot dzīvi laukos ar augsti kvalificētu darbu. Attālinātais darba samazina ceļa izdevumus un radīto piesārņojumu, un, pateicoties elastīgam darba grafikam, sekmē darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Attālinātā darba veicināšanā liela nozīme ir attālinātā darba centru izveidei. Šādos centros ir pieejamas telpas, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģijas attālinātā darba veikšanai. Attālinātā darba centri sekmīgi darbojas vairākās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā mūsu kaimiņvalstī Igaunijā.

Projektā ir apvienojušies 11 partneri no 10 Eiropas Savienības valstīm - Dānijas, Nīderlandes, Spānijas, Ungārijas, Slovēnijas, Lielbritānijas, Itālijas, Francijas, Igaunijas un Latvijas. Projekta ietvaros tiks sagatavots labās prakses apkopojums, biznesa plāns attālinātā darba centra darbībai, kā arī vadlīnijas reģionālās politikas pilnveidošanai. Projekts tiks īstenots ciešā sadarbībā ar nozares ekspertiem un pašvaldībām.
 
Projekta mājas lapa: www.micropol-interreg.eu

RTU projekta vadītāja:
Prof. Maija Šenfelde, Dr.oec., tālr. 67089430, e-pasts: maija.senfeldebf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 rtu.lv

RTU projekta kontaktpersonas:
Iveta Baltiņa, tālr. 29475777, e-pasts: iveta.baltinabf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 rtu.lv
Alise Vītola, tālr. 29519983, e-pasts: alise.vitolabf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 rtu.lv
 
 
 
 
 
 
 

Noderīgi materiāli

 
 

PROJEKTA SEMINĀRI LATVIJĀ

 
2014.gada 2.oktobrī notika Micropol projekta konference “Attālinātais darbs – jaunas iespējas reģioniem”. Konferencē ar pieredzi attālinātā darba veicināšanā dalījās pārstāvji no Somijas, Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un kaimiņvalsts Igaunijas. Rīgas Tehniskā universitāte iepazīstināja ar attālinātā darba pētījumiem un Rīcības plānu attālinātā darba veicināšanai Latvijā. Savukārt 2014.gada 3.oktobrī projekta partneri viesojās Cēsīs un tikās ar Cēsu pašvaldības un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem.

IKT radītās iespējas lauku reģioniem. Pāvo Lāksonens, Sūpohjas ekonomiskās attīstības aģentūra, Somija

Lauku attīstības iespējas 21.gs., Alise Vītola, RTU

Par projektu Micropol, Maija Šenfelde, RTU

Attālinātais darbs Francijas laukos. Klaivs Pekhems, Nièvre Numérique, Francija

Attālinātā darba centri Nīderlandē. Vians Stienstra, Drentes reģions, Nīderlande

Lauku attīstības tīkls un attālinātā darba centru veidošana Anglijas ziemeļaustrumos. Rejs Braunings, Nortamberlendas apgabala padome, Lielbritānija

Attālinātais darbs Igaunijā. Kadrija Sīdere un Tanels Matliks, Igaunija

Birojnīca – darba un tikšanās telpa Rīgā, Aija Tukiša, Birojnīca
 

Projekta vietējais seminārs Latvijā notika 2012. gada 6. septembrī. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar attālinātā darba iespējām lauku attīstības veicināšanai un ārvalstu pieredzi. SIA Microsoft latvia vadītājs Ēriks Eglītis dalījās pieredze modernu darba formu ieviešanā uzņēmumā. Savukārt aģentūras Kultūras informācijas sistēmas pārstāve Kristīne Pabērza iepazīstināja ar Latvijas publisko bibliotēku tīklā piedāvātajām iespējām veikt attālināto darbu.


 
 

 
 

13.03.2018. RTU studenti IEVF docenta Ulda Kamola pavadībā  ar biržas zvanu “Ring

Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU

Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo

RTU IEVF Darba un civilās aizsardzības institūts aicina apmeklēt Tehnogēnās vides drošības zinātniskās

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv