Latviešu English
Aktualitātes
Eksperimentālās automātiskās ugunsdzēšanas darba iekārtas prezentācija
RTU IEVF Darba un civilās aizsardzības institūts aicina apmeklēt Tehnogēnās vides drošības zinātniskās laboratorijas Eksperimentālās automātiskās ugunsdzēšanas darba iekārtas prezentāciju, kas notiks š.g.21.februārī plkst.16.00 Rīgā, Kalnciema ielā 6 - 10.kab. 
 
Seminārs “Plaģiātisms, autortiesību pārkāpums un to preventīvie pasākumi”

23. februārī plkst. 14.00 Kalnciema iela 6, 223. auditorijā notiks IEVF akadēmiskā personāla kvalifikācijas pilnveides seminārs “Plaģiātisms, autortiesību pārkāpums un to preventīvie pasākumi”.

Semināra programma Semināra programma

 
GATAVOJIES RTU KARJERAS DIENAI
1. martā notiks lielākais un tradīcijām bagātākais profesionālās karjeras attīstības pasākums Latvijā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras diena, kura šogad atzīmē 15 gadu jubileju. Gatavojoties šim notikumam, RTU Karjeras centrs aicina studentus pievērsties profesionālās orientācijas pasākumiem, konsultanta vadībā izveidojot vai uzlabojot savu CV, kā arī piedalīties seminārā, kurā varēs izzināt to, ko no darbinieka sagaida un visaugstāk novērtē darba devējs. 
 
kd_2018_logo_zals_garens.jpg 
 
Lai studentu saruna ar potenciālajiem darba devējiem Karjeras dienā norisinātos veiksmīgāk, RTU Karjeras centrs aicina uz pasākumu ņemt līdzi savu CV, tāpēc tas iepriekš ir jāsagatavo vai jāatjauno un jāuzlabo. «CV ir pirmais kontakts ar potenciālo darba devēju un arī priekšstats, ko par sevi veidojam. Konsultācijā ir iespēja saņemt «skatu no malas», kas var palīdzēt pielāgot CV konkrētajai vakancei vai vienkārši pamanīt detaļas, ko pats var palaist garām,» norāda RTU Karjeras centra karjeras konsultante Viktorija Gaina. Saņemt ieteikumus CV uzlabošanai varēs 5., 12., 19. un 26. februārī no 9.30 līdz 19, konsultējoties ar Karjeras centra speciālisti klātienē Studentu servisa centrā, Āzenes ielā 6 vai sūtot CV uz e-pastu Viktorija.Gainabf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 rtu.lv.
 
RTU Karjeras centrs aicina apmeklēt semināru «Prasmes vai personība. Ko novērtēs darba devējs?», kas notiks 6. februārī plkst. 16.30 – 18.30 RTU Arhitektūras fakultātes 116. auditorijā, Ķīpsalas ielā 6. Semināra mērķis ir rosināt studentus laicīgi domāt par karjeras jautājumiem un savu profesionālo attīstību. Startējot darba tirgū, daudzi no mums vēlas uzzināt, kā iegūt labu darba vietu uzņēmumā. Semināra laikā tiks pārrunāti un apskatīti ar šo jautājumu saistītie aspekti:
 
Darba devēji meklē talantu. Bet kas īsti ir talants? Un, vai talantīgs var būt arī grāmatvedis? 
Ko un kā vērtē darba devējs?
Kā attīstīt darba tirgū vajadzīgās kompetences?
 
Semināru vadīs Baiba Kreišmane, «CVO Recruitment Latvia» mārketinga un komunikācijas vadītāja. Pieteikšanās semināram notiek, aizpildot anketu
 
Līdz janvāra sākumam dalību RTU Karjeras dienā pieteikuši vairāk nekā 100 uzņēmumi, kas aptver 27 dažādas nozares. RTU Karjeras diena 2018 notiks 1. martā no plkst. 10 līdz 16 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8 un tā apmeklējums ir bez maksas. 
 
Pasākumu laipni aicināti apmeklēt RTU un citu augstskolu studenti, jo karjeras izaugsmes iespējas ir plašas un topošo speciālistu pieprasījums ir ļoti dažāds. Ikviens apmeklētājs varēs personīgi uzrunāt interesējošo uzņēmumu, iepazīties ar tā pārstāvjiem, uzdot sev interesējošos jautājumus, izzinot karjeras un prakses iespējas. RTU Karjeras dienas gaitā apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt karjeras tematiem veltītus seminārus, kā arī piedalīties prāta spēļu viktorīnā, kurā tiks izspēlētas vērtīgas balvas.
 
«RTU Karjeras dienu 2018» atbalsta: SIA «MSC Latvia», SIA «Atea Global Services», SIA «Evolution Latvia», AS «Drogas», SIA «KRONOSPAN – RĪGA», SIA «Visma Enterprise», SIA «ITAB Shop concept Latvia». Informatīvi atbalsta: Karjeras un izglītības portāls SIA «Prakse.lv», SIA «CVO Recruitment Latvia», SIA «CV-Online Latvia».
 
Iepazīties ar programmu un sekot līdzi aktualitātēm: 
 
RTU Karjeras centrs mājas lapā: http://karjera.rtu.lv/portfolio-item/karjeras-diena/
«RTU Karjeras diena 2018» pasākums Facebook lapā: http://ej.uz/1kfa
 
IEVF ATKLĀTA STUDENTU RADOŠĀ LABORATORIJA
12.01.2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) jaunatklātajā studentu radošajā laboratorijā jau tapuši pirmie jaunu produktu prototipi.
 
Oficiāli studentu radošā laboratorija atklāta 11. janvārī, tomēr faktiski darbojas jau kopš pērnā gada novembra, un studenti labprāt to izmanto. Ar katru dienu laboratorijā darbs kļūt arvien aktīvāks, studenti ir radoši, atbildīgi, mācās paši organizēt savu darba laiku, oficiāli atklājot laboratoriju, stāsta tās vadītājs, RTU IEVF Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta direktora p.i. Deniss Ščeulovs. Teju kā prezentēti arī pirmie prototipi, ko izstrādājušas studentu komandas, piemēram, tiek piedāvāts risinājums velosipēda uzglabāšanai dzīvojamā telpā, bezvadu lādētājs mobilajam telefonam, ceļojumu koferis, ko varētu pielāgot dažādu lidsabiedrību prasībām rokas bagāžas lielumam, krūzes kafijas līdzņemšanai ar trauciņiem nelielām uzkodām, ierīce stresa mazināšanai utt. 
 
RTU IEVF dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane atklāj, ka ideja par studentu radošās laboratorijas izveidi radusies spontāni. Sarunās ar RTU Dizaina fabrikas vadītāju Gunti Kuļikovski secināts, ka studentiem šādi tiktu radīta iespēja radoši izpausties un tiktu palielināta viņu iesaiste inovācijas procesā. 
 
Laboratorija veidota ciešā sadarbībā ar Dizaina fabriku. Sadarbība turpinās arī pēc izveides – Dizaina fabrikas speciālisti ievada studentus produktu izstrādē, nodrošina mentoringu. G. Kuļikovskis, sveicot D. Ščeulovu ar laboratorijas atklāšanu, vēlēja radīt pozitīvu enerģijas lādiņu telpā. Laba vēlējumus pauda arī IEVF vadība, mācībspēki, studenti. 
 
Jaunā studentu radošā laboratorija izveidota IEVF telpās, Kalnciema ielā 6, 417. auditorijā. Studentiem laboratorijā ir pieejami instrumenti, 3D printeris, materiāli, izveidotas darba vietas, kas ļauj savu ideju pārvērst produkta prototipā vai radīt prototipa sagataves vai arī to sākotnējo variantu, ko pēcāk turpināt attīstīt RTU Dizaina fabrikā Ķīpsalā. Plānots, ka, uzklausot studentu vēlmes, laboratorijā tiks papildināts instrumentu loks. Laboratorija strādā darba dienās un sestdienās no plkst. 8.00 līdz 20.00. Tās izmantošana jāpiesaka iepriekš elektroniski, jo telpā ir ierobežots darba vietu skaits.
 
 
ATSKATĀS PAR PIRMAJĀ SEMESTRĪ PAVEIKTO STUDIJU PROGRAMMĀ «RADOŠĀS INDUSTRIJAS»
12.01.2018

9. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā «Zirgu Pasts» notika RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes un Latvijas Kultūras akadēmijas kopējās programmas «Radošās industrijas» 1. semestra noslēguma pasākums. Tikšanās laikā programmas direktori - Agnese Hermane un Deniss Ščeulovs - klātesošos iepazīstināja ar programmu un tās pirmajiem studentiem.
 
Pasākuma viesiem bija iespēja noskatīties fragmentu no flamenko dejas izrādes «Lorka. Slāpes», kas tapusi pagājušajā gadā pēc Federiko Garsijas Lorkas darbu motīviem. Izrādi iestudēja topošie leļļu teātra aktieri, režisors un horeogrāfs Andreu Karandela no Katalānijas. Fragmentu izpildīja 3. kursa studente Elizabete Skrastiņa un ģitārists Ivars Hermanis. Tāpat bija iespēja noskatīties «Režisoru Kurss '17» studentes Endīnes Bērziņas īsizrādi «Latviešu tautas pasaka «Mūžīgā pasaka»».
 
Šajā studiju gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti RTU un LKA kopīgi izveidotajā un licencētajā studiju programmā, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus, kuri izprot uzņēmējdarbības procesus un likumsakarības, pārzina mūsdienu biznesa modeļus, orientējas kultūras un mākslas jomā, spēj saskatīt kultūras pienesuma potenciālu uzņēmējdarbībai un otrādi. Latvijas radošo industriju pamatu veido mikro, mazie un vidējie uzņēmumi, tāpēc studiju programmā īpaša uzmanība pievērsta radošās uzņēmējdarbības specifikai un jaunuzņēmumiem, kā arī mūsdienu uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu un instrumentu apguvei.
 
Atskatoties uz pirmo pusgadu, RTU un LKA vadība un programmas direktori atzīst - lai gan lēmums veidot kopīgu programmu bijis gana avantūrisks un eksperimentāls, rezultāts uzskatāms par veiksmīgu. Šī sadarbība ir veiksmīga gan no institucionālā viedokļa, demonstrējot, ka uz paritātes principiem iespējams sadarboties tradīcijām bagātai lielai universitātei un salīdzinoši mazai un jaunai augstskolai. Tā arī uzskatāmi rāda, nevis tikai simulē īstu starpdisciplinaritāti. Studiju programmā LKA nodrošina mākslas un kultūras priekšmetu pasniegšanu, radošo industriju jomas izpratnes veicinošos studiju kursus, bet RTU - ekonomikas, uzņēmējdarbības, e-komercijas un ar tehnoloģijām saistīto priekšmetu apguvi. Mācību process tiek organizēts abās izglītības iestādēs, docētāji darbojas katrs savas augstskolas regulējuma ietvaros.
 
«Radošās industrijas» pērnvasar izraisīja arī lielu studētgribošo interesi, apsteidzot pat programmu «Dramatiskā teātra aktiera māksla». Programmas direktori ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētais profesors Deniss Ščeulovs un LKA docente Agnese Hermane.
 
radosas_industrijas_atskaite_jan2018.jpg 

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 1 - 9 no 200

RTU IEVF Darba un civilās aizsardzības institūts aicina apmeklēt Tehnogēnās vides drošības zinātniskās

23. februārī plkst. 14.00 Kalnciema iela 6, 223. auditorijā notiks IEVF akadēmiskā personāla kvalifikācijas

1. martā notiks lielākais un tradīcijām bagātākais profesionālās karjeras attīstības pasākums Latvijā

12.01.2018 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes

12.01.2018 9. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā «Zirgu Pasts»

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv