Latviešu English
Aktualitātes
Latvijas sestā FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻA notiks no 12. līdz 18. martam
Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻU 2018, kas notiek vienlaikus ar citviet pasaulē organizētiem finanšu pratības pasākumiem – Child and Youth Finance International (CYFI) 7. Globālo naudas nedēļu (Global Money Week) un 4. Eiropas finanšu nedēļu, ko rīko Eiropas Banku federācija.

FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja: "Finanšu pakalpojumu vide kļūst arvien digitālāka, mūsu iespējas veikt norēķinus, sekot savam finanšu stāvoklim, ieguldīt, pārvaldīt finanses šodien ir iespējams digitālajā vidē, neizejot no mājām vai darbavietas. Mūsu nauda vairs nedzīvo tikai naudas makos, tā lielā mērā dzīvo virtuālajā realitātē. Tādēļ ar partneriem esam vienojušies par šī gada nedēļas koncepciju "Kur dzīvo nauda?". Šogad FIN 2018 ietvaros arī Finanšu pratība kļūs digitāli pieejamāka. Esam realizējuši projektu "Finanšu pratības digitālās mājas" un atvērsim jaunu vietni, kurā turpmāk vienuviet būs pieejama visa līdz šim partneru sagatavotā būtiskā finanšu pratības virziena informācija."

Tādējādi Latvijas finanšu pratības adrese turpmāk būs www.finansupratiba.lv , un šī vietne tiks atklāta 14. martā. 6. FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻAS laikā ikviens ir aicināts attīstīt savu finanšu pratības kompetenci tieši digitālajā vidē, meklēt jaunus, interesantus materiālus, sarunāties ar citiem interesentiem un iepazīt digitālās finanšu pratības nianses.  Līdztekus jaunās vietnes atklāšanai partneri nodrošinās iedzīvotāju finanšu pratību veicinošus pasākumus dažādām auditorijām – vieslekcijas un seminārus, vizītes skolās, lai aktualizētu finanšu pratības nozīmību un sniegtu savus padomus ikvienam interesantam. Vairāk par aktivitātēm 6. FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻAS KALENDĀRĀ: http://www.fktk.lv/uploaded_images/2018-Finanu-pratbas-nedas-notikumu-kalendrs.docx

Ar katru gadu finanšu pratības partneru pulks paplašinās. Šogad partneri ir – FKTK, Banku augstskola, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ekonomikas ministrija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Finanšu ministrija, Fiskālās disciplīnas padome, Latvijas Banka, Labklājības ministrija un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts izglītības satura centrs, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, fondu birža Nasdaq Riga, Junior Achievement Latvia, Latvijas Komercbanku asociācija un komercbankas - Swedbank, SEB banka un Luminor, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Latvijas aktuāru asociācija u.c.

 
A.V.Krastiņš piedalīsies sanāksmē Pasaules muitas organizācijā un PICARD padomnieku sēdē Briselē
Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules muitas organizācijas  Capacity Building komitejas 9.ikgadējā sanāksmē, kuras tēma ir “Viedā muita: ceļš uz augstas kvalitātes pakalpojumiem un ilgtspējību” (“Smart Customs: The Gateway to High Performance and Sustainability”). Tajā diskutēs par digitalizācijas un datu vākšanas nozīmi muitas darba efektivitātes paaugstināšanā.. Sanāksmē piedalīsies muitas dienestu vadītāji un eksperti, starptautisko organizāciju, aģentūru un universitāšu pārstāvji. Savukārt PICARD (Partnership in Customs Academic Research and Development) Padomnieku grupa diskutēs par aktuālajiem jautājumiem muitas izglītībā. Pasaules muitas organizācijā ir vairāk nekā 180 dalībvalstis. 

 
IEVF viesojās Ogres tehnikuma audzēkņi

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo studiju piedāvājumu, apmeklēja IEVF Muitas un nodokļu vēstures muzeju un Tehnogēnās vides drošības zinātnisko laboratoriju. Skolēni apmeklēja arī IEVF Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institīta Studentu radošo laboratoriju, kurā studentiem ir iespēja pielietot praksē teorētiskās zināšanas un izveidot dažādu produktu prototipus, izmantojot laboratorijā pieejamos instrumentus un 3D printeri. 

ogre.jpg 

ogre 1.jpg 

ogre 2.jpg 

ogre 3.jpg 

 
Eksperimentālās automātiskās ugunsdzēšanas darba iekārtas prezentācija
RTU IEVF Darba un civilās aizsardzības institūts aicina apmeklēt Tehnogēnās vides drošības zinātniskās laboratorijas Eksperimentālās automātiskās ugunsdzēšanas darba iekārtas prezentāciju, kas notiks š.g.21.februārī plkst.16.00 Rīgā, Kalnciema ielā 6 - 10.kab. 
 
Seminārs “Plaģiātisms, autortiesību pārkāpums un to preventīvie pasākumi”

23. februārī plkst. 14.00 Kalnciema iela 6, 223. auditorijā notiks IEVF akadēmiskā personāla kvalifikācijas pilnveides seminārs “Plaģiātisms, autortiesību pārkāpums un to preventīvie pasākumi”.

Semināra programma Semināra programma

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 10 - 18 no 212
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv