Latviešu English
Aktualitātes
ATSKATĀS PAR PIRMAJĀ SEMESTRĪ PAVEIKTO STUDIJU PROGRAMMĀ «RADOŠĀS INDUSTRIJAS»
12.01.2018

9. janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā «Zirgu Pasts» notika RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes un Latvijas Kultūras akadēmijas kopējās programmas «Radošās industrijas» 1. semestra noslēguma pasākums. Tikšanās laikā programmas direktori - Agnese Hermane un Deniss Ščeulovs - klātesošos iepazīstināja ar programmu un tās pirmajiem studentiem.
 
Pasākuma viesiem bija iespēja noskatīties fragmentu no flamenko dejas izrādes «Lorka. Slāpes», kas tapusi pagājušajā gadā pēc Federiko Garsijas Lorkas darbu motīviem. Izrādi iestudēja topošie leļļu teātra aktieri, režisors un horeogrāfs Andreu Karandela no Katalānijas. Fragmentu izpildīja 3. kursa studente Elizabete Skrastiņa un ģitārists Ivars Hermanis. Tāpat bija iespēja noskatīties «Režisoru Kurss '17» studentes Endīnes Bērziņas īsizrādi «Latviešu tautas pasaka «Mūžīgā pasaka»».
 
Šajā studiju gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti RTU un LKA kopīgi izveidotajā un licencētajā studiju programmā, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus, kuri izprot uzņēmējdarbības procesus un likumsakarības, pārzina mūsdienu biznesa modeļus, orientējas kultūras un mākslas jomā, spēj saskatīt kultūras pienesuma potenciālu uzņēmējdarbībai un otrādi. Latvijas radošo industriju pamatu veido mikro, mazie un vidējie uzņēmumi, tāpēc studiju programmā īpaša uzmanība pievērsta radošās uzņēmējdarbības specifikai un jaunuzņēmumiem, kā arī mūsdienu uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu un instrumentu apguvei.
 
Atskatoties uz pirmo pusgadu, RTU un LKA vadība un programmas direktori atzīst - lai gan lēmums veidot kopīgu programmu bijis gana avantūrisks un eksperimentāls, rezultāts uzskatāms par veiksmīgu. Šī sadarbība ir veiksmīga gan no institucionālā viedokļa, demonstrējot, ka uz paritātes principiem iespējams sadarboties tradīcijām bagātai lielai universitātei un salīdzinoši mazai un jaunai augstskolai. Tā arī uzskatāmi rāda, nevis tikai simulē īstu starpdisciplinaritāti. Studiju programmā LKA nodrošina mākslas un kultūras priekšmetu pasniegšanu, radošo industriju jomas izpratnes veicinošos studiju kursus, bet RTU - ekonomikas, uzņēmējdarbības, e-komercijas un ar tehnoloģijām saistīto priekšmetu apguvi. Mācību process tiek organizēts abās izglītības iestādēs, docētāji darbojas katrs savas augstskolas regulējuma ietvaros.
 
«Radošās industrijas» pērnvasar izraisīja arī lielu studētgribošo interesi, apsteidzot pat programmu «Dramatiskā teātra aktiera māksla». Programmas direktori ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētais profesors Deniss Ščeulovs un LKA docente Agnese Hermane.
 
radosas_industrijas_atskaite_jan2018.jpg 

 
IEVF notiks studentu radošās laboratorijas atvēršana
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē izveidota radošā laboratorija, dodot iespēju studentiem vēl aktīvāk iesaistīties jaunu produktu radīšanā.  
 
 

RTU Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta studentu radošā laboratorija izveidota Kalnciema ielā 6, 417. auditorijā.

«Šī laboratorija ir izveidota ciešā sadarbībā ar RTU Dizaina fabriku. Dizaina fabrikas speciālisti nāks uz šejieni, ievadīs Inženierzinātņu un vadības fakultātes studentus produktu izstrādē, nodrošinās mentoringu,» stāsta laboratorijas vadītājs, RTU Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta direktora p.i. Deniss Ščeulovs. Viņš norāda, ka Inženierzinātņu un vadības fakultātē līdz šim nebija radošas telpas, kur studentiem darboties, gūtās teorētiskās zināšanas pielietojot praksē. Studentu interese apliecina, ka lēmums izveidot laboratoriju bijis pareizs.

Studentiem laboratorijā ir pieejami instrumenti, 3D printeris, materiāli, izveidotas darba vietas, kas ļauj savu ideju pārvērst produkta prototipā vai vismaz radīt prototipa sagataves vai sākotnējo variantu, ko pēcāk turpināt attīstīt RTU Dizaina fabrikā Ķīpsalā. RTU Inženierzinātņu un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane norāda uz prototipa nozīmīgumu jauna produkta izstrādes gaitā: «Masveida ražošanas uzsākšana rada lielas izmaksas. Vispirms jāizstrādā prototips, lai pārbaudītu, vai produkts vispār strādā, vai apmierina tam definētās vajadzības.»

Plānots, ka, uzklausot studentu vēlmes, laboratorija tiks papildināts instrumentu loks, šeit gan nav un nebūs iespējas veikt ķīmiskas reakcijas, lodēt.

Laboratorija strādā darba dienās un sestdienās no plkst. 8:00 līdz 20:00. Tās izmantošana jāpiesaka iepriekš elektroniski, jo telpā ir ierobežots darba vietu skaits.

RTU Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta studentu radošās laboratorijas oficiālā atklāšana notiks ceturtdien, 11. janvārī plkst. 15:00.
 
IEVF NOTICIS METODISKAIS SEMINĀRS
2017. gada 14. decembrī Inženierekonomikas un vadības fakultātes Uzņēmuma finanšu un vadības katedrā notika Metodiskais seminārs. Tā ietvaros Mg.oec., lektore Lolita Tīse informēja par jaunajām normām, kas Nodokļu reformas ietvaros skars darba ņēmējus.
 
 Tika apspriesti sekojoši jautājumi:
 
  • minimālā darba alga;
  • progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme;
  • mēneša neapliekamais minimums;
  • valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, t.sk., solidaritātes nodoklis;
  • attaisnotie izdevumi;
  • kā vērtējama Nodokļu reforma;
  • analizēti piemēri.

 
RTU AICINA PIETEIKTIES STARPTAUTISKĀS INOVĀCIJAS PLATFORMAS «DEMOLA LATVIA» PAVASARA SEZONAI
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina pieteikties pavasara sezonai inovācijas platformā «Demola Latvia», kas ir daļa no pasaules spēcīgākās inovāciju ekosistēmas. Rudens sezona noslēdzas ar veiksmīgiem rezultātiem, un tās dalībnieku fināla prezentācijas notiks 13. decembrī plkst. 18.00 RTU Dizaina fabrikā, Ķīpsalas ielā 6.
 
 
 
2017. gada rudens sezonā izveidotas 17 starpdisciplināras komandas ar 84 dalībniekiem, 16 uzņēmumi iesnieguši 17 problēmsituācijas risināšanai. Diskusijas ar uzņēmumiem turpinās, līdz ar to iegādāto risinājumu skaits var mainīties, tomēr ir skaidrs, ka būs vairāk nekā viens veiksmes stāsts, informē «Demola Latvia» mājvietā - RTU Dizaina fabrikā. RTU sadarbībā ar partneriem - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Universitāti – ir ieguvušas tiesības un finansējumu, lai izveidotu un uzturētu sadarbības platformu studentiem, uzņēmumiem un universitātēm «Demola Latvia».
 
Vērtējot rudens sezonu, projekta koordinatore Liene Rubina norāda: ««Demola Latvia» ir mācību process, kurā sevi pilnveido ne tikai dalībnieki un biznesa pārstāvji, bet arī koordinatori un mācībspēki. Projekts ļauj sadarboties ar starptautiskajiem partneriem, attīstīt prasmes strādāt komandā, noteikt prioritātes un darba metodes, veicināt radošumu. Četru mēnešu laikā dalībnieki spēj izstrādāt konkurētspējīgus, nozarei piemērotus risinājumus, pārvarot dažādus personīgus un kolektīvus izaicinājumus un apliecinot šādu starpdisciplināru projektu nozīmi universitāšu un industrijas sadarbības veicināšanā.»
 
Savukārt līdz nākamā gada 5. janvārim iespējams pieteikties dalībai 2018. gada pavasara sezonai. Plānots, ka 2018. gada pavasara sezonā vēl aktīvāk tiks nodrošināta atgriezeniskā saite no uzņēmumiem, ļaujot straujāk nonākt pie risinājuma problēmsituācijām, un arī «Demola Latvia» komanda aktīvāk iesaistīsies komunikācijā starp komandām un uzņēmumiem.
 
«Demola» pasaulē ir zināma kopš 2008. gada, kad tā tika atklāta Somijā. «Demola Latvia» darbību sāka 2014. gadā kā sadarbības platforma starp radošiem un strādāt gribošiem studentiem un uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem. «Demola Latvia» nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu un seminārus, lai starpdisciplināra studentu grupa nonāktu līdz rezultātam. Ja studentu idejas un gala rezultāts ir apmierinošs, jaunieši no partnera saņem iepriekš līgumā noteiktu atlīdzību, savukārt partneris – jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska.
 
RTU IEVF viesosies studenti no Maskavas Valsts reģionālās universitātes
04.12.2017.

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieradīsies studenti no Maskavas Valsts reģionālās universitātes, un laika periodā no 4.-8. decembrim studentiem tiks īstenots intensīvais lekciju cikls Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF).  Notiks lekcijas par dažādām tēmām, kā arī studiju vizītes uz uzņēmumiem un iestādēm. Vizītes laikā studentiem IEVF mācībspēki sniegs ekskursu tematikās, kas saistītas ar starptautisko uzņēmējdarbību, starptautiskās uzņēmējdarbības tiesiskajiem un finanšu aspektiem, starpkultūru komunikāciju, projektu vadīšanu, globālo inovāciju vadīšanu, teritoriju plānošanu u.c.

Rīgas Tehniskajai universitātei ar Maskavas Valsts reģionālo universitāti ir izveidojusies cieša sadarbība un šī ir jau otrā reize, kad ekonomikas un juridiskās specialitātes studenti no Maskavas Valsts reģionālās universitātes apgūst jaunas zināšanas RTU. 

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 10 - 18 no 205

13.03.2018. RTU studenti IEVF docenta Ulda Kamola pavadībā  ar biržas zvanu “Ring

Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU

Ja Tev ir interesanta biznesa ideja vai darbību nesen uzsācis jaunuzņēmums, piedalies starptautiskā

Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv