Latviešu English
Aktualitātes
IEVF MAĢISTRA STUDIJU PROGRAMMAS STUDENTE PIEDALĀS GARAGE48

Studiju programmas „Inovācijas un uzņēmējdarbība” studente AIJA AMBRASA  piedalījās Baltijas reģionā populārākā un pasaulē labi atpazītā pasākumā Garage48, kas notika šogad no 8.-10.maijam, Tallinā.

Garage48 ir neaizmirstams starptautisks pasākums ar mērķi aktualizēt start-up kultūru informācijas un mobilo tehnoloģiju biznesa vidē. Garage48 uz vienu nedēļas nogali no dažādām valstīm pulcē kopā projektu vadītājus, programmētājus, dizainerus, mārketinga speciālistus un cilvēkus, kuriem vienkārši galva pilna ar idejām, lai kopīgiem spēkiem atraktīvā un radošā gaisotnē šīs idejas pārvērstu realitātē.

garage48_aija_ambrasa.png

Aija prezentēja ideju par mobilo aplikāciju sērfotājiem, kaitbordistiem, windsērferiem WindHub jeb WindSpot, kas paredzēts vēja stipruma, virziena noteikšanai, paziņošanai, kompānijas atrašanai u.tt. ar mērķi, lai šie sporta veidi kļūtu vēl ekoloģiskāki – ietaupot laiku, naudu un degvielu.

Studente atklāj, ka tā ir iespēja sevi pārbaudīt, mācīties, iegūt jaunus kontaktus un, iespējams, lielisku biznesu, ko turpināt arī pēc pasākuma. Par pasākuma ieskatu, norisi  un emocijām stāsta Aija savā esejā.
 
Video ar komandas rezultāta prezentāciju (sākot no 00:31:00) skatieties šeit: http://garage48.org/events/tallinn

 

 
IEVF lepnums 2015

Šī gada 30. aprīlī Swedbank telpās norisinājās jau 12. gadu pēc kārtas – pateicības svētki Inženierekonomikas un vadības fakultātes mācībspēkiem. IEVF „Lepnums” ir kļuvusi kā tradīcija, kur ik gadu pulcējam mūsu pasniedzējus, lai teiktu PALDIES par ieguldīto darbu ikdienā, studentu izglītības veicināšanā un fakultātes izaugsmē.

ievf_lepnums_2015.jpg

Arī šogad fakultātes studentu pašpārvalde izveidoja īpašas anketas, kurās studenti varēja mācībspēkus izvirzīt noteiktām nominācijām. Kopā aptaujājot gandrīz 350 jauniešus 1. un 2. kursa studenti noteica 5 nominācijas, jo ikdienā apgūstot pamata priekšmetus šī studentu plūsma satiekas ar līdzīgiem pasniedzējiem, toties 3. un 4. kurss nominēja savai programmai specifiskos speciālistu.

Studiju laiks noteikti ir jāatceras pozitīvā gaisotnē, ar smiekliem, idejām un labi pavadītu laiku. Gada Pozitīvākais mācībspēks. Nominācijai izvrizīti tika:

a) Aivars Gulbis; b) Leonards Budņiks; c) Sandra Saulīte

POZITĪVĀKAIS MĀCĪBSPĒKS – Leonards Budņiks

Ja studentiem mācību procesā rodas neskaitāmi jautājumi vai tieši pretēji, neziņa par notiekošo, ir labi, ja pasniedzējs spēj palīdzēt ar savu personīgo dzīves pieredzi, idejām un gudrības bāzi. Nominācijai Gada Viszinis tika izvirzīti:

a) Māris Buiķis b) Daina Ose; c) Viktors Nešpors.

GADA VISZINIS – Viktors Nešpors

Nav noslēpums, ka mācību procesā studentus lieliski var piesaistīt izmantojot jaunās tehnoloģijas, tādejādi iemācot ne tikai vajadzīgo vielu, bet arī papildinot to ar jaunu. Nominācijā Gada Modernākais pasniedzējs tika izvirzīti:

a) Aleksandrs Fiļipovs; b) Jānis Bartašauskis; c) Leonards Budņiks.

MODERNĀKAIS MĀCĪBSPĒKS - Leonards Budņiks

Studiju procesā ir svarīgas ne tikai lekcijas, bet arī savstarpējā saikne starp studentiem un mācībspēku, kura rodas, studentam jūtoties brīvi mācībspēku pasniegtajos priekšmentos.. Nominācijai Gada Cilvēcīgākais pasniedzējs tika nominēti šādi mācībspēki:

a) Ieva Andersone; b) Māris Buiķis; c) Aldis Čevers.

GADA CILVĒCĪGĀKAIS MĀCĪBSPĒKS – Māris Buiķis

Ir tik labi apzināties, ka mūsu fakultātes pasniedzēji spēj iedvesmot mūsu studentus tālākiem darbiem, darīt vairāk un neapstāties pie iesāktā. Gada Iedvesmojošākais pasniedzējs tika nominēti:

a) Oskars Priede; b) Leonards Budņiks; c) Sandra Saulīte.

IEDVESMOJOŠĀKAIS MĀCĪBSPĒKS – Leonards Budņiks

Nākamās 10 nominācijas tika veidotas kopā ar 3. un 4. kursa studentiem, kur attiecīgi mācībspēki kādā no mūsu fakultātes 10 studiju programmām ir padziļināti papildinājuši mūsu studentu zināšanas saistībā ar viņu izvēlēto profesiju.

„Urbanizācijā tu domā plašāk, jo tavas idejas iet pa priekšu visai dekādei!”. Reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierijas studenti vienbalsīgi ir nosaukuši savu GADA PILSĒTINŽENIERI - Uldis Kamols.

„Cik zināms, dzīves loģistika ir šāda: ja lidmašīna izlido pusnaktī, tad 20 minūtes pēc pusnakts es tajā vairs nevaru iekāpt. nu nekādi.” Ar loģistikas procesiem mēs saskaramies visur un vienmēr, tāpēc ir labi apzināties, ka šo specialitāti ir iespējams apgūt tieši mūsu fakultātē. Uzņēmējdarbības loģistikas studenti nominācijai Gada Loģistiķis nominējuši šādus mācībspēkus:

a) Pāvelu Patļinu; b) Normundu Krūmiņu; c) Jāni Kuškinu.

GADA LOĢISTIĶIS – Jānis Kuškins.

Mums ir tā laime atrasties Eiropas Savienībā jau 10 gadus, kas ir viens no attīstītākajiem un ekonomiski stabilākajiem reģioniem pasaulē. Tādēļ ir svarīgi apgūt zināšanas par ES un tās institūcijā, lai mūsu studenti spētu konkurēt ES tirgū.. Starptautisko sakaru organizēšanas un vadīšanas studenti nominācijai Gada Sakaru valdnieks nominējuši:

a) Aivars Gulbis; b) Elīna Gaile – Sarkane c) Aldis Čevers

GADA SAKARU VALDNIEKS – Aldis Čevers

Nekustamā īpašuma tirgus vienmēr ir audzis un attīstījies, tāpēc ir nepieciešams tos uzturēt un parvaldīt. Mūsu fakultātē tiek gatavoti spējīgi speciālisti šajā nozarē. Nekustamā īpašuma pārvaldības studenti vienbalsīgi šogad par GADA ĪPAŠUMA GURU nominēja un nosauca Armandu Auziņu.

Mūsdienās jaunais uzņēmējs ar savu vēlēšanos un apņēmību veidot biznesu vairs nav viens. Atbalstu ikdienas darbos un mācību procesos var saņemt ne tikai no draugiem un ģimenes, bet arī no pasniedzējiem. Uzņēmējdarbības un vadīšanas studenti nominācijai Gada Uzņēmējs nominēja šādus mācībspēkus:

a) Elīnu Gaili – Sarkani; b) Ritu Greitāni c) Nadeždu Semjonovu.

GADA UZŅĒMĒJS – Rita Greitāne

„Ekonomists ir tas, kurš par naudu zina vairāk, nekā cilvēks, kuram tā ir visvairāk”. Ekonomikas studenti šogad nominācijai Gada Ekonomists nominējuši a) Irinu Voronovu b) Maiju Šenfeldi.

GADA EKONOMISTS – Irina Voronova

„Ja tu atsakies no preces, tu ignorē muitu, baidies no nodokļiem un izvairies no cilvēkiem. Tad jau labāk palikt mucā un tikt barots pa spundi!”. Muitas un nodokļu administrēšanas studenti nominācijai Gada Muitnieks/nodokļnieks nominēja:

a) Normundu Rudzīti; b) Aivaru Gulbi; c) Aldi Čeveru.

GADA MUITNIEKS/NODOKĻNIEKS - Aivars Gulbis.

Visaptveroša kvalitātes vadība ir tāda uzņēmuma iekšējā kultūra, kurš ir apņēmies, nepārtraukti pilnveidojoties, sasniegt klientu apmierinātību un tam ir nepieciešami izcili kvalitātes vadības mācībspēki. Visaptverošās kvalitātes vadības studenti nominācijai Gada Kvalitāte nominēja a) Gunti Tribi b) R.Liepiņu.

GADA KVALITĀTE – Guntis Tribis.
Funkcionālā drošība ir neatņemama sastāvdaļa sistēmu inženierijā. Tādēļ neatņemama mūsu fakultātes sastāvdaļa ir drošības inženierijas studenti, kas rada funkcionālu drošību mūsdienās. Drošības inženierijas studenti vienbalsīgi nominācijā par GADA DROŠĪBNIEKS nominējuši un atzinuši mācībspēku Jāni Ieviņu.

Vadības zinātne straujiem soļiem dodas virzienā no menedžmenta uz līderību. Tas nozīmē – mazāk formalitāšu, administrēšanas hierarhiskas pieejas, vairāk uzticēšanās, attīstības strādājot, sava pienesuma apzināšanās un kopējā labuma radīšanas. Cilvēku resursu vadības studenti nominācijai Gada Cilvēku vadītājs nominēja:

a) Ingu Eriņu; b) Jāni Bartešauski; c) Ivetu Ozoliņu – Ozolu.

GADA CILVĒKU VADĪTĀJS – Iveta Ozoliņa – Ozola.

Šogad divas nominācijas veidojām sadarbībā ar mūsu fakultātes vadību. Gada darbinieks – tas ir cilvēks, kurš atzīst kvalitatīvu apkalpošanu un veiksmīgu sadarbību ar RTU studentiem, darbiniekiem vai sadarbības partneriem un sekmē darbinieku darba rezultātu kvalitātes palielināšanu un lojalitāti RTU. Nomināciju GADA DARBINIEKS saņēma Inga Kokoreviča.

Ja mēs darām vairāk, tad to pamana ne tikai citas fakultātes, bet arī augstskolas topošie darba devēji, jo redzot to, ko mācībspēks iegulda studentos, redz mūsu padarītajos darbos, idejās, mērķos un vīzijās par nākotni. GADA MĀCĪBSPĒKS titulu šogad saņēma Uldis Kamols.

IEVF SP saka lielu paldies mācībspēkiem par paveikto darbu un ieguldījumu, kā arī par to, ka pašā pirmssesijas trakumā mācībspēki un darbinieki atrada laiku, lai kopīgi atskatītos uz paveikto.

Paldies studentiem par aptaujas aizpildīšanu un sponsoriem – Ģertrūdes ielas teātris , Latvijas Nacionālā opera, 8 Trees , ELIER SPA par atbalstu!

 

 
Finanšu izglītības nedēļas aktivitātes RTU

LZP fundamentālo un lietišķo pētījumu projekta „Latvijas iedzīvotāju drošumspējas stiprināšana, paaugstinot finanšu lietpratības līmeni” dalībnieki (Inženierekonomikas un vadības fakultātes Uzņēmuma finanšu  un ekonomikas katedras mācībspēki) piedalījās Latvijas Finanšu izglītības nedēļā 2015.

Jau trešo reizi Latvijā š.g. 9.–15.martā notika Finanšu izglītības nedēļa 2015 (http://finansunedela.lv/). Pasākuma ietvaros projekta dalībnieki piedalījās vairākās aktivitātēs http://www.fktk.lv/lv/publikacijas/finansu_izglitibas_nedela/2015/2015-02-24_pasakumu_kalendars/:

10. martā:  Piedalīšanās FIN 2015 Latvijā atklāšanas pasākumā Rātslaukumā. http://finansunedela.lv/galerija/finansu-izglitibas-nedelas-2015-atklasana-10-03-2015

12. martā: Projekta izpildītāja Jeļena Titko kopā ar FKTK pārstāvi Ievu Upleju piedalījās Latvijas Radio 4 raidījumā „Неделя финансовой грамотности: кого и чему учить будут?”. (http://lr4.lsm.lv/lv/raksts/den-za-dnem/nedelja-finansovoy-gramotnosti-kogo-i-chemu-uchit-budut.a49498/)

12. martā: RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē Studentu pašpārvaldes pārstāvji no RTU darbiniekiem un citiem studentiem vāca gudros padomus par uzkrāšanu. Fotoatskaite šeit: http://finansunedela.lv/galerijas

13. martā: RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē notika publiskā lekcija „Apdrošināšana un risku vadība” (vadīja doc. Guna Ciemleja).

13. martā: RTU galvenajā ēkā notika publiskā lekcija „Pensiju kapitāla uzkrāšanas iespējas Latvijā” (vadīja doc. Konstantins Kozlovskis). http://finansunedela.lv/galerija/atklata-lekcija-rtu-inzenierekonomikas-un-vadibas-fakultate-13-03-2015-1

 
Izdota Jūlijas Bistrovas un Nataļjas Lāces monogrāfija

Monogāfijā «Shareholder value sustainability in equity investing» pētīta akcionāru kapitāla vērības ilgtspējības problēma Centrāleiropas un Austrumeiropas tirgos. Autores - RTU docente Jūlija Bistrova un profesore Nataļja Lāce - darbā sniegušas visaptverošu analīzi par faktoriem, kas ietekmē akcionāru kapitāla vērtību ilgtermiņā, kā arī izpētījušas veidus, kā var panākt ilgtspējīgu akciju portfeļa ienesīgumu pie pazemināta riska līmeņa.

Monogrāfija paredzēta finanšu nozares profesionāļiem, kā arī studentiem, kas apgūst ekonomiku un vadībzinātnes.

Grāmatu izdevusi RTU izdevniecība, un tā ir pieejama RTU Zinātniskajā bibliotēkā. Iegādāties to var RTU grāmatnīcā Rīgā, Kaļķu ielā 1, 116. kabinetā.

 
RTU IEVF DALĪBA ERASMUS+ PROJEKTĀ “INOVATĪVA STRATĒĢISKĀ PARTNERĪBA AUGSTĀKAI IZGLĪTĪBAI (ISPEHE)”
2015. gada janvārī RTU IEVF Ražošanas kvalitātes institūtā sadarbībā ar Uzņēmējdarbības Inženierijas un vadības institūtu un RTU Karjeras centru ir uzsākta Erasmus+ programmas projekta Nr: 2014-1-МК01-КА203-000275 "Inovatīva stratēģiskā partnerība augstākajai izglītībai Eiropā" (angl. – Innovative strategic partnership for European higher education, akronīms – ISPEHE) īstenošana.

Projektu "Inovatīva stratēģiskā partnerība augstākajai izglītībai Eiropā" (angl. – Innovative strategic partnership for European higher education, akronīms – ISPEHE) vada projekta koordinators Integrētā biznesa institūts (Maķedonija) sadarbībā ar partneriem: Pavijas Universitāti (Itālija), Ļubļanas Universitāti (Slovēnija), Ekonomikas un kultūras augstskolu (Latvija) un Rīgas Tehnisko Universitāti (Latvija). ISPEHE projektu finansē un atbalsta Eiropas Komisija Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr. 2 Stratēģiskā partnerība ietvaros. Projekts tiks realizēts laika posmā no 2015. līdz 2016.gadam.

Projekta galvenais mērķis ir atbalstīt inovatīvu iespēju radīšanu, uzlabojot ilgtermiņa stratēģisko sadarbību starp augstākās izglītības iestādēm un uzņēmumiem, tādējādi sekmējot ilgtspējīgus uzlabojumus augstākās izglītības iestāžu nodrošinātajā izglītībā.

Projekta uzdevumi:

  • atbalstīt un ieviest efektīvas un praktiskas mācīšanās modeļus, uzlabojot informētību par inovāciju virzītu kultūru – iedibināt labu izglītošanas praksi, kas vērsta uz esošo mācību metožu pilnveidi partnerorganizācijās, veicinot inovācijas, radošuma, uzņēmējdarbības un līderības prasmju attīstību;
  • izveidot pamatus inovāciju veicināšanai un nākamo studentu karjeras daudzveidīgu iespēju sekmēšanai – izveidot iesaistīto pušu sadarbības tīklu, kas vērsts uz savstarpējo kontaktu skaita pieaugumu visos sadarbības līmeņos, koncentrējoties uz korporatīvās uzņēmējdarbības (angl. intrapreneurship) attīstību;
  • izveidot modernu tehnoloģisko platformu: izstrādāt inovatīvu risinājumu, kas paredzēts visu iesaistīto pušu apvienošanai, lai radītu daudzveidīgas iespējas pieredzes apmaiņai, spēku apvienošanai un pievienotās vērtības radīšanai visām ieinteresētajām pusēm.

Detalizēta informācija par projektu pieejamā http://ispehe.org/lv
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 82 - 90 no 167

26.06.2017. Šogad pirmo reizi reflektanti konsultācijas par studiju iespējām un uzņemšanas

21.06.2017. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļauta «The Times Higher Education»

21.06.2017. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA)

  Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē š.g

09.06.2017. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) «QS World University Rankings 2018»

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv