Latviešu English
Aktualitātes
RTU SESMI stažējas Kazahstānas universitāšu vadošie darbinieki un mācībspēki
No 22. līdz 24. novembrim RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūtā (SESMI) viesosies Kazahstānas Muitas mācību centra vadītājs un Al-Farabi kazahu nacionālās universitātes Muitas katedras vadītāja. Vizīte notiek Eiropas Komisijas finansētās starptautiskās Robežpārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA-9) ietvaros. 

Apmeklējuma mērķis ir pieredzes apmaiņa muitas izglītības jautājumos, konsultācijas par vienotas muitnieku apmācības sistēmas izveidošanu un ieviešanu piecās Centrālāzijas valstīs. Kazahstānas pārstāvji Rīgā tiksies ar RTU Muitas un nodokļu katedras vadību un mācībspēkiem, apmeklēs VID Muitas pārvaldi un robežkontroles punktu, piedalīsies apaļā galda diskusijās RTU Rīgas Biznesa skolā, kā arī piedalīsies tālmācības starp RTU SESMI un Uzbekistānas Augstāko militāro muitas institūtu projekta prezentācijā.

Tāpat vizītes laikā tiks organizētas divas vieslekcijas muitas un nodokļu specialitātes studentiem. Vieslekcija "Mūsdienīgu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pielietojums Kazahstānas muitas iestādēs" notiks 22.11.2016. plkst. 12.30-14.05 KC6 – 311.aud. Vieslekcija "Kazahstānas muitas dienesta attīstības vēsture" notiks 24.11.2016. plkst. 12.30-14.05 KC6 – 223.aud. 

Savukārt, no 24. līdz 30. novembrim RTU Muitas un nodokļu katedru apmeklēs Kazahstānas universitātes “Narhoz” fakultātes dekāns un Muitas katedras vadītājs, lai iepazītos ar RTU pieredzi muitas izglītības veidošanā. 
Vizītes laikā tiks noslēgti RTU sadarbības līgumi ar abām Kazahstānas universitātēm. 

RTU ir vienīgā universitāte Latvijā, kurā iespējams apgūt muitas studijas gan bakalaura, gan maģistra līmenī. Studiju programma “Muitas un nodokļu administrēšana” izveidota sadarbībā ar Pasaules Muitas organizāciju (PMO) un, kā pirmā pasaulē, atzīta, kā atbilstoša vienotajiem PMO starptautiskajiem muitas profesijas standartiem, ko apstiprinājušas 177 PMO dalībvalstis. 
 
Vairāk par studiju programmu mnk.rtu.lv . 
Praktiskās šaušanas treniņu simulatora atklāšana muitas studentu apmācībai
RTU Sporta katedra sadarbībā ar Muitas un nodokļu katedru izveidojusi praktiskās šaušanas treniņu simulatoru. Simulators tiek izmatots muitas specialitātes studentu apmācībai mācību kursā “Pašaizsardzība”. Instruktoru vadībā studenti iegūst un uzlabo šaušanas iemaņas, neizmantojot kaujas munīciju. 
sausanas_trenazieris.jpg 
Treniņu simulators nepieredzējušiem studentiem rada vidi, kur apgūt drošības tehniku šautuvē pirms nodarbībām ar kaujas munīciju, savukārt, pieredzējušiem studentiem palīdz uzlabot šaušanas prasmes, trenēt muskuļu atmiņu. Šaušanas simulators palīdzēs arī pilnveidot SESMI Muitas komandas iemaņas. Komanda trenera Toma Jansona vadībā piedalās dažādās sacensībās. Tuvākās sacensības š.g. 9. decembrī Iekšlietu ministrijas Atklātais čempionāts tuvcīņā.


 
Mācību vizīte uz Latgales robežkontroles un muitas kontroles punktiem
Šā gada 16. novembrī RTU IEVF SESMI Muitas un nodokļu programmas studenti mācību priekšmeta "Starptautisko piegāžu ķēžu drošības pamati" mācību vizītes ietvaros apmeklēja Grebņevas un Kārsavas robežkontroles punktus (RKP) un Rēzekne 2 muitas kontroles punktu (MKP).
 
vizite_uz_latgales_robezkontroli.jpg
 
Galvenais apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar VID Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes un PVD Robežkontroles departamenta veicamajām funkcijās uz ārējām valsts robežām gan autoceļu, gan dzelzceļa robežšķērsošanas punktos un īstenoto robežkontroles dienestu  sadarbību integrētās robežpārvaldības īstenošanas kontekstā.  Apmeklējuma laikā Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes un PVD Robežkontroles departamenta struktūrvienību vadība prezentēja dienestu darbu, tā rezultātus un atbildēja uz studentu uzdotajiem jautājumiem. Rēzekne 2 MKP apmeklējuma laikā studentiem bija organizēta tikšanās ar SIA LDZ CARGO Rēzeknes kravu termināla vadītāju, kura iepazīstināja ar darba organizāciju dzelzceļa stacijā Rēzekne 2 un sadarbību ar VID Muitas pārvaldi un PVD Robežkontroles departamentu.
 
RTU IEVF students Jurģis Buliņš iegūst sudraba medaļu "Swedish Open 2016"
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmas "Nekustamā īpašuma pārvaldība" 1. kursa students Jurģis Buliņš pilnkontakta karatē čempionātā "Swedish Open 2016" ieguva 2. vietu svara kategorijā līdz 80 kg. 
 
karate1_okt2016.jpg 
 
Sacensības notika 2016. gada 24. septembrī Zviedrijā, Gēteborgā, un tajās piedalījās sportisti no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Šveices, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Čempionātā sacensības norisinājās 3 svara kategorijās, kurās katrā maksimālais atļautais dalībnieku skaits bija 16. Šis turnīrs notiek reizi divos gados un tika translēts tiešraidē portālā www.youtube.com un Zviedrijas televīzijas sporta kanālā.
 
karate2_okt2016.jpg 
 
Vairāk informācijas http://www.swedishopenkarate.com/ 

 
PROFESORAM KONSTANTINAM DIDENKO PIEŠĶIRTS ATZINĪBAS KRUSTS
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) profesoram un Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklim Konstantinam Didenko īsi pirms Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienas Ordeņu kapituls par nopelniem Latvijas valsts labā lēmis piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku.
 
k_didenko.jpg 
 
«Profesora Konstantina Didenko viss līdzšinējais darba mūžs ir bijis saistīts ar Rīgas Tehnisko universitāti. Un allaž viņš ar savām profesionālajām un cilvēciskajām īpašībām ir bijis teicams paraugs gan saviem kolēģiem, gan studentiem. Konstantins Didenko savu darba mūžu nesavtīgi ir veltījis augstākās izglītības attīstībai Latvijā, izcili veicis uzticētos pienākumus, ilgstoši un priekšzīmīgi vadot darbu fakultātē un vienlaikus spējot nodrošināt augstskolas panākumus un personīgo zinātnisko izcilību,» saka IEVF dekāna vietniece zinātnes darbā un RTU Senāta priekšsēdētāja profesore Elīna Gaile-Sarkane.
 
K. Didenko pašlaik ir IEVF Inovāciju un uzņēmējdarbības vadības katedras vadītāja pienākumu izpildītājs. Viņš bagātajā darba mūžā ir bijis teicams paraugs gan saviem kolēģiem, gan studentiem. Desmit gadus, esot dekāna amatā, K. Didenko vadīja toreizējo RTU Inženierekonomikas fakultāti, divdesmit divus gadus bija fakultātes dekāna vietnieks mācību darbā, piecpadsmit gadu — Ražošanas un uzņēmējdarbības institūta direktors un divdesmit piecus gadus vadīja Ražošanas un uzņēmējdarbības ekonomikas katedru. Visos garajos darba gados viņš ļoti atbildīgi izturējies pret uzticētajiem pienākumiem un allaž bijis atvērts inovācijām, gan pats ieviešot dažādus jauninājumus, gan rosinot uz tiem savus kolēģus. K. Didenko ir sagatavojis vairāk nekā 200 zinātnisku publikāciju un mācību līdzekļu.
 
Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija tradicionāli notiks valsts svētkos — 2016. gada 18. novembrī Rīgas pilī, kur Valsts prezidents Raimonds Vējonis saskaņā ar Ordeņu kapitula lēmumu kopumā piešķirs 62 augstākos valsts apbalvojumus — 18 Triju Zvaigžņu ordeņus, 10 Viestura ordeņus un 34 Atzinības krustus.
 
Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu tēvijas mīlestību un  sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 82 - 90 no 205

13.03.2018. RTU studenti IEVF docenta Ulda Kamola pavadībā  ar biržas zvanu “Ring

Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU

Ja Tev ir interesanta biznesa ideja vai darbību nesen uzsācis jaunuzņēmums, piedalies starptautiskā

Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv