Latviešu English
Aktualitātes
RTU IEVF BUNĪ viesojas “Colliers International” ar vieslekciju
2016. gada 3. decembrī RTU IEVF Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūtā profesionālā maģistra studiju programmas "Būvuzņēmējdarbība un nekustamā īpašuma vadīšana" (studiju programmas direktore prof. Ineta Geipele) studentiem priekšmeta “Investīcijas īpašumu attīstībā” (priekšmeta pasniedzēja - docente Tatjana Štaube) ietvaros notika pasaules vadošā komerciālā nekustamā īpašuma pakalpojumu uzņēmuma “Colliers International” Vērtēšanas departamenta direktora Jāņa Ozola  vieslekcija “Real Property Valuation: Brief Intro”. 
 
buni_colliers international_dec2016.jpg 
 
Tikšanās laikā notika diskusijas par investīciju un vērtēšanas tēmām nekustamā īpašuma jomā no profesionāli praktiskās pieredzes.

 
RTU konsultē muitas jomas ekspertus no Kirgizstānas
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) Muitas un nodokļu katedru no 6. līdz 8. decembrim apmeklē Kirgizstānas Valsts muitas dienesta (State Customs Service) ekspertes Narinkula Tagainazara Kizija (Narynkul Tagainazar Kyzy) un Merima Šaršenova (Meerim Sharshenova). 
 
Vizītes mērķis ir veicināt pieredzes apmaiņu muitas izglītības jautājumos un apgūt RTU SESMI pieredzi muitas izglītības jomā, kā arī konsultēties par vienotu muitnieku apmācības sistēmas izveidošanu un ieviešanu visās piecās Centrālāzijas valstīs – Kazahstānā, Turkmenistānā, Uzbekistānā, Kirgizstānā un Tadžikistānā. 
 
Vizītes laikā 07.12. Narinkula Tagainazara Kizija nolasīja vieslekciju “Radiācijas kontroles sistēma robežkontroles punktos Kirgizstānā” muitas un nodokļu specialitātes studentiem.
 
Vizīte notiek, pateicoties Eiropas Komisijas finansētajam starptautiskajam robežpārvaldības projektam BOMCA–9 piecās Centrālāzijas valstīs. BOMCA Projekta 9.posmu īsteno partneru konsorcijs Latvijas Valsts robežsardzes vadībā. Konsorcija sastāvā ir Latvijas Valsts robežsardze, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Lietuvas Muitas departaments un Starptautiskais migrācijas politikas attīstības centrs (ICMPD).

 
RTU IEVF SESMI SAŅEM VALSTS ROBEŽSARDZES ATZINĪBU
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts (SESMI) saņēmis pateicības rakstu no Valsts robežsardzes par produktīvu sadarbību un nozīmīgu ieguldījumu BOMCA-9 projekta īstenošanā. 
 
Atzinības rakstu SESMI saņēma 2016. gada 29. novembrī Biškekā, Kirgizstānas Republikā notikušajā BOMCA-9 projekta Otrās Reģionālās koordinēšanas grupas sanāksmes tikšanās laikā. Eiropas Komisijas projekta BOMCA-9 mērķis ir uzlabot piecu Centrālāzijas valstu (Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas) robežpārvaldību, stiprināt robežpārvaldības institūciju kapacitāti, ieviest Eiropas Savienības integrētās robežu pārvaldības elementus. BOMCA Projekta 9. posmu īsteno partneru konsorcijs Latvijas Valsts robežsardzes vadībā. Konsorcija sastāvā ir Latvijas Valsts robežsardze, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Lietuvas Muitas departaments un Starptautiskais migrācijas politikas attīstības centrs (ICMPD).

 
RTU IEKĻUVUSI NOZĪMĪGĀ UNIVERSITĀŠU REITINGĀ
Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļuvusi vienā no pasaulē vadošajiem universitāšu reitingiem – Times Higher Education (THE) BRICS & Emerging Economies University Rankigs 2017 TOP 300, ieņemot 201. – 250. vietu. 
 
RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis uzsver: «Iekļūšana starp 250 pasaules attīstības lielvalstu labākajām universitātēm vēlreiz apliecina, ka RTU pēdējo gadu darba rezultāti ir redzami ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski. Šo panākumu vēl spilgtāku padara tas, ka esam apsteiguši daudzkārt labāk finansētas universitātes, pateicoties RTU akadēmiskā personāla un studentu iecerēm un darba sparam.»
 
rtu_kipsalas_vizualizaicija.jpg 
 
RTU iekļūšana THE BRICS (Brazil, Russia, India, China, South Africa) & Emerging Economies University Rankigs 2017 TOP 300 ir svarīgs notikums ne vien RTU, bet visas Latvijas augstākās izglītības jomai kopumā, jo apliecina tās starptautisko konkurētspēju. Reitinga rezultāti nozīmē, ka RTU ir viena no 50 jauno ekonomikas valstu augstākās izglītības iestādēm, kas iekļuvušas šajā reitingā, un viena no 41 valsts universitātēm, kas iekļuvušas finālistu jeb 300 visaugstāk novērtēto augstskolu sarakstā.  
 
Reitingā, kura rezultāti tika publiskoti 30. novembrī, tiek vērtēts universitāšu sniegums piecās darbības jomās un iegūto vietu nosaka to vērtējuma kopsumma: studijas (studiju vide – 30%), pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija – 30%), citējamība (pētniecības ietekme – 20%), starptautiskā perspektīva (personāls, studenti, pētniecība – 10%) un industrijas ienākumi (zināšanu pārnese – 10%). Reitinga metodoloģija veidota, īpašu uzmanību pievēršot augstskolu sadarbības ar industriju un starptautiskās perspektīvas izvērtējumam, jo tieši šie indikatori ir sevišķi nozīmīgi jauno ekonomiku kontekstā.  
 
Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Pekinas Universitāte (Peking University, Ķīna), Cinhua Universitāte (Tsinghua University, Ķīna), bet trešajā – Lomonosova Maskavas Valsts universitāte (Lomonosov Moscow State University, Krievija). Līdztekus RTU arī Latvijas Universitāte ieņem 201. – 250. vietu šajā reitingā.

 
RTU IEVF un Rīgas Biznesa skola augstu novērtēta Eduniversal augstskolu reitingā
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) un Rīgas Biznesa skola (RBS) ir augstu novērtēta Eduniversal starptautiskajā universitāšu un biznesa skolu reitingā («Eduniversal Business Schools Ranking»), pirmo reizi ierindojoties 4 palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmiskās institūcijas līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā. Kopumā reitingu veido 5 palmu līgas. RTU līdz šim atradās 3 palmu līgā. 
 
Apliecinājumu par pievienošanos 4 palmu līgai RTU saņēma 9. Eduniversal pasaules konferencē, kas no 28. novembra līdz 1. decembrim norisinājās Kertina universitātē (Curtin University), Pērtā, Austrālijā, un kurā piedalījās  RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, IEVF dekāna vietniece mācību darbā Inga Lapiņa un RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins. 
 
eduniversal_i lapina 2016.jpg 
 
RTU IEVF un RBS ierindojušās augstajā 4 palmu līgā, kur iekļautas 200 biznesa skolas ar teicamu vērtējumu un ievērojamu starptautisko ietekmi, pakāpjoties par vienu līgu augšup, salīdzinājumā ar pagājušā gada reitingu, un apliecinot RTU stratēģisko prioritāšu izpildes progresu. 
 
Eduniversal 5 palmu līgā par ietekmīgākajām atzīta Hārvarda Universitātes Biznesa skola (Harvard Business School), Jēlas Universitātes Biznesa skola (Yale School of Management) un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta Slouna biznesa skola (Massachusetts Institute of Technology Sloan School of Management). 
 
Eduniversal 9. konferencē tika skatīti jautājumi par augstākās izglītības internacionalizāciju un inovācijām biznesa un vadības izglītībā. L. Ribickis piedalījās paneļdiskusijā «Izglītības internacionalizācija: izglītības eksports un tā ietekme uz nacionālajām un reģionālajām ekonomikām» («The Internationalisation of Education: The Export of Education and its Value to National and Regional Economies»). RTU rektors diskusijas laikā dalījās pieredzē par modernas, starptautiski pazīstamas un konkurētspējīgas augstskolas veidošanu, piesaistot ārvalstu studentus, pastāvīgi paaugstinot studiju kvalitāti un pētniecības rezultātu starptautisko atpazīstamību, akcentējot internacionalizāciju kā RTU stratēģisko prioritāti, kā arī minot izaicinājumus, ar kuriem augstskolām jāsaskaras starptautiskās sadarbības procesā.    

Eduniversal reitingu veido Francijas reitingu aģentūra un konsultāciju kompānija «SMBG», kas specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos. Ik gadu tā veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu vairāk nekā 150 valstīs, kā arī reitingu pasaules mērogā, kurā ietilpst 4000 maģistrantūras un MBA programmas 30 dažādos specializācijas virzienos. Daļu no kopējā vērtējuma veido 154 valstu 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu vadītāju balsojums. 
 
Reitinga mērķis ir izveidot labāko augstskolu sarakstu, kas palīdzētu studentiem izvēlēties piemērotākās pasaules universitātes un biznesa skolas, balstoties uz atzītu izglītības ekspertu rekomendācijām. Būtisks reitinga mērķis ir arī studentu un akadēmiskā personāla mobilitātes veicināšana. 
 
Reitingā apkopotas labākās augstākās izglītības iestādes, kas piedalās biznesa un vadības izglītības īstenošanā, ar atšķirīgu reputācijas un ambīciju līmeni deviņās pasaules zonās: Austrumāzijā, Austrumeiropā, Āfrikā, Centrālāzijā, Eirāzijā un Tuvajos Austrumos, Latīņamerikā, Okeānijā, Rietumeiropā un Ziemeļamerikā. 
 
Plašāka informācija par reitingu — www.eduniversal-ranking.com . 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 73 - 81 no 205

13.03.2018. RTU studenti IEVF docenta Ulda Kamola pavadībā  ar biržas zvanu “Ring

Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU

Ja Tev ir interesanta biznesa ideja vai darbību nesen uzsācis jaunuzņēmums, piedalies starptautiskā

Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv