Latviešu English
Aktualitātes
Mācību vizīte uz Latgales robežkontroles un muitas kontroles punktiem
Šā gada 16. novembrī RTU IEVF SESMI Muitas un nodokļu programmas studenti mācību priekšmeta "Starptautisko piegāžu ķēžu drošības pamati" mācību vizītes ietvaros apmeklēja Grebņevas un Kārsavas robežkontroles punktus (RKP) un Rēzekne 2 muitas kontroles punktu (MKP).
 
vizite_uz_latgales_robezkontroli.jpg
 
Galvenais apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar VID Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes un PVD Robežkontroles departamenta veicamajām funkcijās uz ārējām valsts robežām gan autoceļu, gan dzelzceļa robežšķērsošanas punktos un īstenoto robežkontroles dienestu  sadarbību integrētās robežpārvaldības īstenošanas kontekstā.  Apmeklējuma laikā Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes un PVD Robežkontroles departamenta struktūrvienību vadība prezentēja dienestu darbu, tā rezultātus un atbildēja uz studentu uzdotajiem jautājumiem. Rēzekne 2 MKP apmeklējuma laikā studentiem bija organizēta tikšanās ar SIA LDZ CARGO Rēzeknes kravu termināla vadītāju, kura iepazīstināja ar darba organizāciju dzelzceļa stacijā Rēzekne 2 un sadarbību ar VID Muitas pārvaldi un PVD Robežkontroles departamentu.
 
RTU IEVF students Jurģis Buliņš iegūst sudraba medaļu "Swedish Open 2016"
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmas "Nekustamā īpašuma pārvaldība" 1. kursa students Jurģis Buliņš pilnkontakta karatē čempionātā "Swedish Open 2016" ieguva 2. vietu svara kategorijā līdz 80 kg. 
 
karate1_okt2016.jpg 
 
Sacensības notika 2016. gada 24. septembrī Zviedrijā, Gēteborgā, un tajās piedalījās sportisti no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Šveices, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Čempionātā sacensības norisinājās 3 svara kategorijās, kurās katrā maksimālais atļautais dalībnieku skaits bija 16. Šis turnīrs notiek reizi divos gados un tika translēts tiešraidē portālā www.youtube.com un Zviedrijas televīzijas sporta kanālā.
 
karate2_okt2016.jpg 
 
Vairāk informācijas http://www.swedishopenkarate.com/ 

 
PROFESORAM KONSTANTINAM DIDENKO PIEŠĶIRTS ATZINĪBAS KRUSTS
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) profesoram un Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklim Konstantinam Didenko īsi pirms Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienas Ordeņu kapituls par nopelniem Latvijas valsts labā lēmis piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku.
 
k_didenko.jpg 
 
«Profesora Konstantina Didenko viss līdzšinējais darba mūžs ir bijis saistīts ar Rīgas Tehnisko universitāti. Un allaž viņš ar savām profesionālajām un cilvēciskajām īpašībām ir bijis teicams paraugs gan saviem kolēģiem, gan studentiem. Konstantins Didenko savu darba mūžu nesavtīgi ir veltījis augstākās izglītības attīstībai Latvijā, izcili veicis uzticētos pienākumus, ilgstoši un priekšzīmīgi vadot darbu fakultātē un vienlaikus spējot nodrošināt augstskolas panākumus un personīgo zinātnisko izcilību,» saka IEVF dekāna vietniece zinātnes darbā un RTU Senāta priekšsēdētāja profesore Elīna Gaile-Sarkane.
 
K. Didenko pašlaik ir IEVF Inovāciju un uzņēmējdarbības vadības katedras vadītāja pienākumu izpildītājs. Viņš bagātajā darba mūžā ir bijis teicams paraugs gan saviem kolēģiem, gan studentiem. Desmit gadus, esot dekāna amatā, K. Didenko vadīja toreizējo RTU Inženierekonomikas fakultāti, divdesmit divus gadus bija fakultātes dekāna vietnieks mācību darbā, piecpadsmit gadu — Ražošanas un uzņēmējdarbības institūta direktors un divdesmit piecus gadus vadīja Ražošanas un uzņēmējdarbības ekonomikas katedru. Visos garajos darba gados viņš ļoti atbildīgi izturējies pret uzticētajiem pienākumiem un allaž bijis atvērts inovācijām, gan pats ieviešot dažādus jauninājumus, gan rosinot uz tiem savus kolēģus. K. Didenko ir sagatavojis vairāk nekā 200 zinātnisku publikāciju un mācību līdzekļu.
 
Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija tradicionāli notiks valsts svētkos — 2016. gada 18. novembrī Rīgas pilī, kur Valsts prezidents Raimonds Vējonis saskaņā ar Ordeņu kapitula lēmumu kopumā piešķirs 62 augstākos valsts apbalvojumus — 18 Triju Zvaigžņu ordeņus, 10 Viestura ordeņus un 34 Atzinības krustus.
 
Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu tēvijas mīlestību un  sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

 
Aizvadīta RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes 50. jubileja
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) no 29. septembra līdz 1. oktobrim atzīmēja 50 gadu jubileju, kuras laikā aizvadīta starptautiska zinātniskā konference «Ekonomika un uzņēmējdarbība», piedaloties vairāk nekā 200 Latvijas un ārvalstu pētniekiem no 25 pasaules valstīm, kā arī svinību kulminācija – svinīgā pieņemšana kultūras pilī «Ziemeļblāzma». 

«Man kā RTU absolventam rūp, lai inženierzinātnēm un tehniskajām zinātnēm būtu augsts prestižs jauniešu vidū, jo esmu pārliecināts, ka šie speciālisti arī nākotnē būs augsti pieprasīti, labi atalgoti un sniegs būtisku pienesumu mūsu valsts attīstībā,» uzrunājot svinīgā pasākuma viesus kultūras pilī «Ziemeļblāzma», atzīmēja viens no viesiem, IEVF absolvents un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos, Valdis Dombrovskis.

«Fakultātes jubilejā novēlu aizvien veiksmīgāk piepildīt tās augstos mērķus, sniedzot studentiem mūsdienīgākās zināšanas un prasmes, bet Latvijas ekonomikai – radošus un talantīgus speciālistus!» savā runā teica Valdis Dombrovskis. 

IEVF apaļajā jubilejā sveikt bija ieradušies arī RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, Izglītības un zinātnes ministra biroja vadītājs Andis Geižāns, Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas vadītāja akadēmiķe Raita Karnīte, Baltijas menedžmenta attīstības asociācijas prezidents Virgīnijs Kundrots (Virginijus Kundrotas), Centrāleiropas un Austrumeiropas menedžmenta asociācijas un IEDC-Bled biznesa skolas prezidente profesore Danica Purga (Danica Purg), koncerna «Latvenergo» izpētes un attīstības direktors Māris Balodis, kā arī RTU fakultāšu dekāni, Absolventu asociācijas pārstāvji, IEVF studentu pašpārvalde.

Sveicēji, novēlot veiksmīgu akadēmisko darbu un ilgtspējīgu attīstību, uzsvēra IEVF vērtības, proti, kvalitatīvu, starptautiski atzītu un augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanu ekonomikas un uzņēmējdarbības jomā, mācībspēku lielo lomu topošo zinātnieku izcilības veicināšanā, kā arī sadarbību.

Pasākuma laikā IEVF dekāns profesors Remigijs Počs prezentēja jauno grāmatu «Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātei 50», kā arī filmu par fakultātes vēsturi, mūsdienām un nākotnes redzējumu.

IEVF savu 50. gadadienu plāno noslēgt ar absolventu salidojumu 2017. gada 28. aprīlī. Ņemot vērā, ka 2017. gadā RTU svinēs 155. jubileju un RTU Absolventu asociācijai apritēs 5 gadi, svinībām par godu tiks izstrādāta īpaša pasākumu programma. Ar pasākuma aktuālo informāciju iespējams iepazīties Absolventu asociācijas mājaslapā absolventudiena.rtu.lv

RTU IEVF svinīgā pasākuma foto galerija

 
Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti mācās arī vasarā
No 21. līdz 27. augustam Zlatiborā, Serbijā Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti - Diāna Daktere, Inga Eriņa, Roberts Kuzmins, Linda Smiltene, Dāvis Šīre un Rasa Teivāne - piedalījās Nišas Universitātes rīkotajā 11. Starptautiskajā ekonomikas vasaras skolā, kuras tēma bija “Uzsāc savu biznesu” (“Start-up your business”).
 
vasaras_skola2016_1.jpg 

Mācību darbs grupās, lekcijas, simulācijas spēles kopā ar pārējiem ārvalstu studentiem un pasniedzējiem no Austrijas, Krievijas, Slovēnijas un Serbijas veicināja sadarbības un prezentēšanas prasmes, kā arī palīdzēja pārvarēt valodas barjeru.

Pasniedzēju lasītās lekcijas un interesantu biznesa piemēru analizēšana studentus iedvesmoja inovatīvu biznesa ideju radīšanai un mācību praktiskā uzdevuma - biznesa plāna prezentācijas - izpildei. 

Uzvarējušās grupas dalībniece Linda Smiltene ieguva atlaidi vasaras skolas apmeklēšanai nākamajā gadā.
 
vasaras_skola2016_3.jpg 

Vasaras skola sniedza iespēju papildināt zināšanas uzņēmējdarbībā, iepazīties ar studentiem no Slovēnijas, Spānijas, Serbijas, Krievijas, Itālijas, Vācijas, Grieķijas, Maķedonijas un viņu kultūrām, kā arī veicināja interesantu pieredzes apmaiņu. 

Studenti izbaudīja ne tikai mācības, bet arī atpūtu - vienas dienas ekskursijā apskatīja Serbijas skaisto dabu, uzzināja par valsts kultūrvēsturisko mantojumu. Serbu nacionālie ēdieni un dzīvā mūzika noslēguma vakarā izraisīja īpaši pozitīvas emocijas. 
 
vasaras_skola2016_2.jpg 

IEVF 3. kursa studente Diāna Daktere, atceroties vasaras skolu: “... ne tikai mēs iepazinām citas kultūras, arī pārējie studenti iepazina Latviju un mūs kā latviešus. Mēs bijām sagatavojuši prezentāciju par mūsu valsti un fakultāti, pēc tās mēs visiem dalībniekiem piedāvājām latviešu tradicionālos ēdienus un dzērienus, ko visi novērtēja ļoti atzinīgi. Mums bija liels gods parādīt, kāda ir Latvija un kādi esam mēs – latvieši, kā arī pārstāvēt RTU! Pārējie dalībnieki ļoti novērtēja, ka mēs esam saliedēti un draudzīgi, un izteica vēlmi braukt ciemos uz Latviju.”

Paldies par iespēju piedalīties projektā profesoram R.Počam, profesorei E.Gailei-Sarkanei, profesoram A.V.Krastiņam, profesorei M.Šenfeldei un docentam U.Kamolam.

Paldies IEVF 3. kursa studentei Diānai Dakterei par sagatavoto informāciju.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 64 - 72 no 185

18.10.2017. Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte notikusi

    Laika periodā no 17. - 19. oktobrim Eiropas Savienības Robežu pārvaldības

18.10.2017. Nedēļas sākumā, 16. oktobrī, vēl jubilejas noskaņās televīzijas erudīcijas spēlē

Latvijas Banka izsludina starptautisku studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu 2018. To Latvijas

12.10.2017 Fakultātes telpas kļuvušas studentiem pieejamākas – 2017.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv