Latviešu English
Aktualitātes
RTU viesojās «Deutsche Post DHL» ģenerāldirektors Franks Apels
27.02.2017.

«Ekonomikas augšupeju nosaka triju faktoru kopums: atvērtas robežas, lieliska infrastruktūra un laba izglītība,» tā 24. februārī vieslekcijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) uzsvēra loģistikas pakalpojumu un pasta sūtījumu uzņēmuma «Deutsche Post DHL» ģenerāldirektors Franks Apels (Frank Appel). 
 
frank appel_dhl_240217.jpg 
 
F. Apels ir atbildīgs par pasaules vadošās loģistikas pakalpojumu un pasta sūtījumu grupas globālo vadību. Viņš lekcijas apmeklētājus iepazīstināja ar «Deutsche Post DHL» darbību, stratēģiju un mērķiem. F. Apels norādīja, ka digitalizācijas jomā šis koncerns ir piegādes industrijas līderis un ļoti lielu uzmanību pievērš inovāciju izstrādāšanai un ieviešanai. Piemēram, Vācijā atbilstoši piegādes industrijas vajadzībām izstrādāti un darbojas elektroniskie auto – ielu skūteri. Šobrīd uzņēmums testē arī dronu izmantošanu piegādes un nosūtīšanas nodrošināšanā. 
 
«Deutsche Post DHL» vadītājs uzsvēra globalizācijas pozitīvos aspektus un norādīja, ka triju faktoru – atvērtu robežu, lieliskas infrastruktūras un labas izglītības – kopums ir priekšnosacījums ekonomikas augšupejai. Tomēr uzņēmuma mērķis nevar būt tikai skaitļos izmērāmi ieguvumi, tam ir jābūt sociāli atbildīgam gan pret klientiem, gan darbiniekiem. «Nevar būt apmierināts klients, ja apmierināts nav darbinieks,» uzsvēra F. Apels.
 
Vieslekciju apmeklēja RTU loģistikas, starptautisko ekonomisko sakaru, muitas un nodokļu virziena studenti, kā arī citu nozaru studenti un interesenti. 
 
Koncerns «Deutsche Post DHL» ir viens no lielākajiem uzņēmumiem pasaulē, aptverot globālu tīklu vairāk nekā 220 valstīs un piedāvājot plašu loģistikas vajadzību risinājumu spektru. Savukārt «DHL» ir koncerna daļa, kas ir viens no vadošajiem pasta un loģistikas pakalpojumu sniedzējiem pasaulē. Tajā apvienotas uzņēmuma struktūrvienības «DHL Express», «DHL Parcel», «DHL eCommerce», «DHL Global Forwarding», «DHL Freight» un «DHL Supply Chain».

 
RTU IEVF piedalās vides konferencē “Transports” Vecumniekos
21.02.2017.

17. februārī Vecumnieku novada Tautas namā notika vides konference “Transports”. Šo konferenci organizēja Vecumnieku vidusskola sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes bakalaura studiju programmas “Uzņēmējdarbības loģistika” studentiem, mācībspēkiem un studiju programmas vadību. Konferencē piedalījās Vecumnieku, Skaistkalnes un Misas vidusskolas 10. - 12. klašu skolēni, kā arī Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks  Jānis Kovals un Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis. 
 
vecumnieki_konference_foto1_210217.jpg 
 
RTU docents Jānis Kuškins skolēnus un konferences dalībniekus iepazīstināja ar transporta nozari, tās attīstības tendencēm,  pārvadājumu organizēšanu, transporta infrastruktūru un elektrotransporta līdzekļu attīstības tendencēm. Dienas gaitā studiju programmas “Uzņēmējdarbības loģistika” 3. kursa studenti Elīna Pavāre, Poļina Ronča, Emīls Lubējs, Matīss Andrēvičš un Ģirts Rubiķis izspēlēja interaktīvu spēli ar mērķi pārbaudīt dalībnieku zināšanas par prezentācijā dzirdēto. 
 
vecumnieki_konference_foto2_210217.jpg 
 
Konferences otrajā daļā tika organizēts praktiskais darbs – maršruta plānošana. Tika dots konkrētas situācijas apraksts un, ņemot vērā uzdevuma nosacījumus, bija jāizplāno ekonomiskākais un ātrākais maršruts.
 
Noslēgumā tika apbalvota uzvarētājkomanda, kā arī RTU Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedras vadītāja vietniece, studiju programmu direktore, asociētā profesore Ingūna Jurgelāne pasniedza pateicību Vecumnieku novada vidusskolai par iniciatīvu šīs konferences organizēšanā.
 
Paldies Vecumnieku novada vidusskolas direktora vietniecei Sanitai Rogai par iniciatīvu un uzticēšanos. 
 
RTU IEVF Ražošanas kvalitātes institūta speciālisti konsultē Ķekavas novada pašvaldību
14.02.2017.

2016. gada 8. februārī RTU viesojās Ķekavas novada pašvaldības, Lietuvas Raseiņu novada un Vācijas Bordesholmas pilsētas pārstāvji un skolu vadītāji, kuri ir iesaistījušies ES Erasmus+ programmā izglītības iestāžu attīstības un kvalitātes vadības sistēmas izveidošanai. 
 
kekavas pasvaldibas vizite rtu_erasmus_080217_1.jpg 
 
RTU IEVF Ražošanas kvalitātes institūta direktors prof. Jānis Mazais un Kvalitātes tehnoloģiju katedras vadītāja prof. Inga Lapiņa šajā projektā ir iesaistījušies kā eksperti-konsultanti, lai programmas sākumā veidotu vienotu izpratni par kvalitātes vadības kritērijiem, metodēm un sistēmu katra dalībnieka institūcijā. 
 
Vizītes mērķis bija iepazīties ar RTU labo praksi, kā arī infrastruktūras un vides nozīmi organizācijas stratēģisko rezultātu sasniegšanā. 
 
kekavas pasvaldibas vizite rtu_erasmus_080217_2.jpg 
 
Viesiem bija iespēja apmeklēt RTU Ūdens laboratoriju un uzzināt, kādus pētījums ūdens jomā veic RTU zinātnieki, Dizaina fabrikā iedvesmu radīja studentu radīti prototipi, piemēram, futūristiskais elektrovelosipēds “Boa”, tika apskatīta Zinātniskā bibliotēka, bet vizītes noslēgumā viesi noklausījās RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktora Jura Iljina prezentāciju “Izcilības pieeja un kvalitātes politika RTU stratēģisko mērķu sasniegšanā”. 
 
IEVF STUDENTI VEIKSMĪGI PIEDALĀS «ONLINE INTERNATIONAL LEARNING» PROJEKTĀ
No 2016. gada 24. oktobra līdz 14. decembrim RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti veiksmīgi piedalījās sadarbības partnera Koventrijas Universitātes (Coventry University) attālinātās tiešsaistes studiju modulī «Online International Learning» (OIL) projekta «Europe Through the Global Lens» ietvaros un saņēma starptautiski atzītus sertifikātus. Sertifikātus izsniedza Koventrijas Universitāte, kas ir 15. labākā universitāte Lielbritānijā, atsaucoties uz «The Guardian University Guide 2016».
 
oil_sertifikati_feb2017.jpg 
 
Koventrijas Universitātes starptautiskais un inovatīvais projekts ir radīts studentu diskutēšanas prasmju attīstīšanai un kritiskās domāšanas veicināšanai par Eiropas Savienībā aktuāliem tematiem, izmantojot attālinātās tiešsaistes platformu.   
Studentiem bija iespēja formulēt un izteikt savu viedokli angļu valodā, diskutēt, uzklausīt un izprast Lielbritānijas, Dānijas, Spānijas, Šveices, Beļģijas, Vācijas, Ungārijas vienaudžu uzskatus no multikulturālām un dažādā izglītības līmeņa perspektīvām.
 
Projekta ietvaros studenti piedalījās iknedēļas tiešsaistes diskusijās par aktuālām tēmām, piemēram: «Eiropas kultūra vai Eiropas kultūras», «Vai Eiropai nepieciešama viena biznesa valoda?», «Eiro valūtas nākotne», «Eiropa un tās tirdzniecība», «Vai Grieķijai jāpamet ES?», «Vai Turcijai jākļūst par ES dalībvalsti?», «Bēgļu krīze», «Migrācija», «BREXIT».
 
Studente Karīna Kirillova atzīmēja: «Visi dalībnieki aktīvi iesaistījās un veltīja pietiekami daudz laika apskatītajām tēmām, rakstot plašus, saturīgus un pamatotus viedokļus. Interesanti bija piedalīties diskusijās, jo ne vienmēr visu dalībnieku viedokļi un redzējumi par tēmu sakrita. Šādi varēja izprast dažādas vienas tēmas puses. Mans priekšstats par ES notiekošajiem aktuālajiem procesiem ir padziļinājies. Ļoti interesanti bija uzzināt studentu pieredzi no dažādām valstīm, kas reizēm bija pietiekami atšķirīga. Kurss bija saprotams un labi strukturēts, izvēlētās tēmas bija patiešām interesantas un aktuālas.» 
 
«Es gandrīz nekad nebiju iedziļinājusies tēmās, par kurām bija jāizsaka viedoklis projektā, visbiežāk izlasīju tikai virsrakstus. Tā kā tas bija starptautisks forums, tad diskusiju laikā varēju paskatīties uz jautājumiem no citiem aspektiem, piemēram, par migrācijas krīzi. Es uzskatu, ka dalība projektā bija ļoti laba pieredze,» atzina projekta dalībniece Sintija Adata.

 
IEVF mācībspēki iegūst “RTU Studentu parlamenta Gada balva 2016”
02.02.2017.
 

2017. g. 27. janvārī RTU Studentu parlaments organizēja pasākumu “RTU Studentu parlamenta Gada balva 2016”. 
 
rtusp_pgp2016_02.02.2017.jpg
 
IEVF Muitas un nodokļu katedras docents Aivars Gulbis ieguva “RTU Studentu parlamenta Gada balva 2016” nominācijā “IEVF 2016. Gada mācībspēks”, bet Teritorijas attīstības pārvaldības un pilsētekonomikas katedras praktiskais docents Uldis Kamols ieguva “RTU Studentu parlamenta Gada balva 2016” nominācijā “IEVF 2016. Aktīvākais mācībspēks”.
 
Apsveicam!
 
rtusp_pgp2016_a.gulbis_02.02.2017.jpg 
 
Vairāk informācijas: http://rtusp.lv/news/pgb_2016/

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 64 - 72 no 212
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv