Latviešu English
Aktualitātes
RTU IEVF UIVI studenti piedalās seminārā “Digitālā ēra 2017”
02.06.2017.

2017. gada 26. aprīlī RTU IEVF Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta (UIVI) profesionālo bakalaura studiju programmas ”Cilvēku resursu vadīšana” 1. kursa studenti piedalījās seminārā “Digitālā Ēra”, kuru rīkoja “Data Security Solutions”, sadarbojoties ar “Latvijas Sertificēto Personas Datu Aizsardzības Speciālistu Asociāciju”. Seminārs tika organizēts jau ceturto gadu, norisinājās Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā un tajā vadošie speciālisti no privātā un valsts sektora dalījās pieredzē un zināšanās, aplūkojot jaunākos un inovatīvākos risinājumus, kā arī jaunākās tirgus tendences un regulatīvās normas kā Latvijā, tā visā Eiropas Savienībā. 
 
konference_digitala era_foto1.jpg 
 
Jaunā personas datu aizsardzības regula teju ikvienā uzņēmumā kļūst par arvien apspriestāku jautājumu, jo tās spēkā stāšanās termiņš strauji tuvojas. Pasākumā “Digitālā Ēra” tika apskatītas dažādas tēmas, kas ikvienam uzņēmējam un IT speciālistam ļāva ielūkoties regulas būtībā un risinājumos, kā precīzāk izpildīt prasītos nosacījumus.
 
Vairāk par semināru: digitalaera.dss.lv


 
RTU Lielais izlaidums un Absolventu salidojums notiks 30. jūnijā
01.06.2017.

30. jūnijā “Arēnā Rīga” notiks RTU Lielais izlaidums un Absolventu salidojums. 
 
Lai piedalītos Lielajā izlaidumā, ikvienam RTU absolventam un viņa viesiem ir jāreģistrējas: www.rtu.lv/izlaidums  un jāizdrukā bezmaksas ieejas kartes, kas būs jāuzrāda pie ieejas «Arēnā Rīga». Arī mācībspēki un RTU darbinieki ir lūgti reģistrēties šajā vietnē, lai rezervētu sev vietu. 
 
Vairāk par abiem pasākumiem lasiet informatīvajā materiālā: RTU Lielais izlaidums  

 
Starptautiskā zinātniskā konference «Economics and Management, ICEM-2017» ir noslēgusies
16.05.2017.
 
Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte (RTU IEVF) no 10. līdz 12. maijam organizēja 22. starptautisko zinātnisko konferenci «Economics and Management, ICEM-2017» (ICEM-2017).
 
ICEM ir «ceļojošā» konference, ko katru gadu organizē kāda no 4 sadarbības universitātēm: Kauņas Tehnoloģiju universitātes Biznesa un ekonomikas skola (KTU BES) Lietuvā, RTU IEVF Latvijā, Brno Tehnoloģiju universitātes Biznesa un vadības fakultāte (BTU BVF) Čehijā un Tallinas Tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un biznesa vadības skola (TTU EBVS) Igaunijā. 
 
Konferences plenārsēdi 11. maijā RTU Zinātniskajā bibliotēkā Paula Valdena ielā 5 svinīgi atklāja RTU zinātņu prorektors prof. Tālis Juhna. Konferences dalībniekus un viesus sveica RTU IEVF dekāns prof. Remigijs Počs, KTU BES dekāne prof. Edita Gimžauskiene (Edita Gimžauskienė), BTU BVF dekāns prof. Stanislavs Škapa (Stanislav Škapa) un TTU EBVS prof. Tatjana Polajeva (Tatjana Põlajeva).
 
Konferences «ICEM-2017» galvenā tēma bija «Ceturtā industriālā revolūcija» (Facing 4th Industrial Revolution). Plenārsēdē uzstājās bijušais Ukrainas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministrs (2014), vadošais Ukrainas ekonomists Pavlo Šeremeta (Pavlo Sheremeta), Kembridžas Universitātes Džadžas biznesa skolas (Judje Business School, University of Cambridge) profesors Alans Barels (Alan Barrell), žurnāla IR galvenā redaktore un valdes locekle Nellija Ločmele, kā arī RTU IEVF Starptautisko programmu nodaļas vadītājs docents Modris Ozoliņš. Visi referenti atzīmēja progresu zinātnes un tehnoloģiju attīstībā, globālas izmaiņas komunikācijas vidē un kultūrā, kā arī patērētāju uzvedībā. Profesors Alans Barels uzsvēra: «Ir īpaši svarīgi optimizēt tehnoloģiju un zināšanu attīstību un pārnesi jeb valorizāciju. Radošajai uzņēmējdarbības ekosistēmai ir jāizmanto zināšanas, lai izveidotu labāku pasauli.»
 
Paralēlo sekciju laikā konferences dalībnieki prezentēja rakstus par vairākiem aktuāliem mūsdienu ekonomikas un vadības jautājumiem: 
 
Finanšu ekonomikas un korporatīvo finanšu izaicinājumi un iespējas;
Grāmatvedība;
Cilvēku resursi pasaulē bez robežām;
Mūsdienu mārketings: iedvesma, inovācijas un to īstenošana;
Stratēģiskā vadība globālajā ekonomikā: uzņēmējdarbība, inovācijas un internacionalizācija;
Pasaules ekonomika un valstu konkurētspēja;
Finanses, nodokļi un izaicinājumi likumdošanā;
Procesu vadība pēc ceturtās industriālās revolūcijas;
Kvantitatīvās metodes un to lietošana ekonomiskajos modeļos;
Korporatīvā sociālā atbildība: mijiedarbība starp uzņēmumiem, sabiedrību un valsti.
 
ICEM-2017 FOTO GALERIJA

 
IEVF studenti pateicas mācībspēkiem pasākumā “IEVF Lepnums 2017”
25.04.2017.

Kāda nezināma persona ir teikusi: „Dzīve nav sevis atrašana, dzīve ir sevis radīšana.” Katru dienu mēs iemācamies ko jaunu un kļūstam vērtīgāki, kā bijām vakar. Taču vienatnē ir ļoti grūti gūt panākumus un liela nozīme ir apkārt esošajiem cilvēkiem. Mēs – studenti – apzināmies, cik liela nozīme sevis radīšanā ir mācībspēkiem, tāpēc jau 14. reizi, sakām Jums paldies par ieguldīto darbu ikdienā, studentu izglītības veicināšanā un fakultātes izaugsmē. 
 
Arī šogad, mūsu fakultātes studentu pašpārvalde izveidoja īpašas anketas, kurās studenti varēja mācībspēkus izvirzīt noteiktām nominācijām. 1. un 2.kursa studentiem tika dota iespēja izvirzīt mācībspēkus 6 nominācijās, jo ikdienā apgūstot pamata priekšmetus, šī studentu plūsma satiekas ar līdzīgiem pasniedzējiem. Savukārt 3. un 4. kurss nominēja savai programmai specifiskos speciālistus un, protams, arī maģistra studentiem tika dota iespēja nominēt mācībspēkus.
 
1. un 2. kursa studentiem tika dots uzdevums izvirzīt 3 mācībspēkus katrai no sekojošajām nominācijām – neapšaubāmākais mācībspēks, šikākais mācībspēks, iedvesmojošākais mācībspēks, viedākais mācībspēks, atsaucīgākais mācībspēks un jestrākais mācībspēks. 1. un.2. kursā studējošie lēma, ka nomināciju „Neapšaubāmākais mācībspēks” iegūs Daina Ose, „Šikākais mācībspēks” - Ingūna Jurgelāne, „Iedvesmojošākais mācībspēks” - Uldis Kamols, „Viedākais mācībspēks” -  Māris Buiķis, „Atsaucīgākais mācībspēks” - Ieva Andersone, „Jestrākais mācībspēks” -  Leonards Budņiks.
 
3. un 4.kursa studenti studiju programmu specifiskajām nominācijām izvirzīja mācībspēkus, kuri ir papildinājuši viņu zināšanas izvēlētajās profesijās. Ekonomikas studenti šī gada nomināciju „Nākotnes pareģis” devuši Ilzei Judrupai, reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierijas studenti nominējuši Maiju Šenfeldi nominācijai „Uzlabo mainot” un uzņēmējdarbības un vadības studentu prāt nomināciju „Galvenais, lai peļņa” bija jāiegūst Ritai Greitānei. „Mūža darījums” – nekustamā īpašuma un pārvaldības programmas studentu nominācija, kuru ieguva Armands Auziņš, savukārt Iveta Ozoliņa – Ozola ir bijusi vispiemērotākais mācībspēks cilvēku resursu vadīšanas studentu nominācijai „Melu teorija praksē”. Visaptverošās kvalitātes vadības studenti lēma par labu Anitai Straujumai, lai viņai tiktu piešķirta nominācija „Mācībspēks 9001”, „Shēmotājs pēc pasūtījuma” ir Alla Starčenko, tā uzskata uzņēmējdarbības loģistikas studenti un  muitas un nodokļu administrēšanas studentu nominācijai „Legāli optimizēts” atbilstošākais mācībspēks ir Normunds Rudzītis. Drošības inženierijas studenti kopīgi vienojās, ka viņu nomināciju „Skarbā mīlestība” iegūs neviens cits kā Jānis Bartušauskis, savukārt starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanas un vadīšanas studenti nominācijai „Bez robežām” nominēja Denisu Šceulovu. 
 
Netika aizmirsts arī par maģistru studentiem, arī viņiem tika dota iespēja izvirzīt mācībspēkus savām interesantajām un radošajām nominācijām. Kā, piemēram, muitas un nodokļu administrēšanas maģistru studenti nomināciju „Brazīļu kafija +21%” pasniedza Aldim Čeveram, uzņēmējdarbības un vadīšanas maģistra studentu nomināciju „Uzvalks šūts pēc pasūtījuma” ieguva Elīna Gaile – Sarkane, bet pilsētu un reģionu inženierekonomikas studenti lēma par labu Maijai Šenfeldei, lai tieši viņa būtu nominācijas „Metropoles sākums” ieguvēja. Programmas starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanas un vadīšanas nomināciju „Pedāli grīdā” ieguva Jānis Kuškins, savukārt Vladimirs Jemeļjanovs ir nominācijas „Spilvenlicis” ieguvējs. Ar nomināciju „Ātri būvē, ilgi stāv” būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšanas studenti apbalvoja Inetu Geipeli, ekonomikas maģistra studenti savu specifisko nomināciju „Metadati brokastīs” pasniedza Jurim Saulītim, un Jānis Mazais bija mācībspēks, kuram par labu lēma visaptverošās kvalitātes vadības studenti, tādējādi iegūstot nomināciju „Efektīvākais risinājums”.
 
IEVF Studentu pašpārvalde kopējā sadarbībā ar mūsu fakultātes vadību ir izveidojuši divas ļoti nozīmīgas nominācijas – IEVF Lepnums un IEVF Goda darbinieks.
 
IEVF Lepnums – tas ir cilvēks, kurš izveidojis veiksmīgu sadarbību ar mūsu fakultātes  studentiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem. Cilvēks, kurš neskatoties uz grūtībām un traucēkļiem, vienmēr devies uz priekšu, rādot labu piemēru visiem apkārtesošajiem. Nomināciju IEVF Lepnums šogad saņēma Jānis Bartušauskis.
 
Kā vēstīts ķīniešu sakāmvārdā: Mācīties ir tas pats, kas airēt pret straumi, pārstāsi – nesīs atpakaļ. Sevis izglītošana ir nepārtraukts process, kura laikā tu gūsti jaunas zināšanas, kas palīdzēs vēlāk mācīt citus. Nomināciju IEVF Goda darbinieks šogad saņēma IEVF dekāns Remigijs Počs!
 
Inženierekonomikas un vadības fakultātes studentu pašpārvalde vēlas teikt milzīgu paldies visiem mācībspēkiem par paveikto šajā gadā, par viņu ieguldīto darbu un pūlēm. 
 
Augstu tiek novērtēti „IEVF Lepnums” ceremonijas sponsori un atbalstītāji - Smilškalnu vīna darītava, Improvizācijas teātris, dizaina papīrlietu veikals Manilla, Swedbank un RTU Design Factory. Par patīkamu un muzikālu atmosfēru tiek izteikta liela pateicība Elizabetei Gailei un viņas pavadošajam sastāvam Krišjānim Ozolam. IEVF SP augsti novērtē Lindas Lapoškas atsaucību un gādību par atmiņā paliekošajiem mirkļiem, kurus varat apskatīt šeit: https://www.flickr.com/photos/131216832@N04/sets/72157682998157845


 
Apliecinājums RTU IEVF un RBS maģistra programmu augstajai kvalitātei
18.04.2017.

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes (RTU IEVF) un Rīgas Biznesa skolas (RBS) maģistra studiju programmas starptautiskajā maģistra studiju programmu reitingā «Eduniversal Best Masters Ranking 2017» (www.best-masters.com) jau ceturto reizi ir ieguvušas izcilu novērtējumu visās pārstāvētajās kategorijās. Reitingā ir palielinājies iekļauto RTU IEVF maģistra programmu skaits, un tā rezultāti apliecina RTU IEVF un RBS maģistra studiju programmu augsto kvalitāti un starptautisko konkurētspēju dažādās jomās.
 
Starp 50 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām pasaulē ir iekļautas divas RTU IEVF maģistra profesionālo studiju programmas: 
 
• «Muitas un nodokļu administrēšana» ierindota 35. vietā nodokļu administrēšanas jomā;
• «Visaptverošā kvalitātes vadība» ierindota 39. vietā biznesa informācijas, zināšanu un drošības vadības jomā.
 
Starp 100 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām pasaulē ir iekļautas divas RTU IEVF maģistra profesionālo studiju programmas: 
 
• «Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana» ierindota 34. vietā nekustāmā īpašuma pārvaldīšanas jomā;
• «Inovācijas un uzņēmējdarbība» ierindota 58. vietā uzņēmējdarbības jomā. 
 
Starp 200 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām Austrumeiropas reģionā ir iekļautas trīs RTU IEVF maģistra studiju programmas: 
 
• akadēmiskā programma «Ekonomika» ierindota 7. vietā starp 10 labākajām ekonomikas jomā;
• akadēmiskā programma «Uzņēmējdarbības finanses» ierindota 5. vietā starp 20 labākajām finanšu jomā;
• profesionālā programma «Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana» ierindota 7. vietā starp 20 labākajām starptautiskās vadības jomā.
 
RBS maģistra profesionālo studiju programma «Uzņēmumu un organizāciju vadīšana» ir iekļauta reitingā 3 pozīcijās Austrumeiropas reģionā:
 
• «Professional MBA in Marketing» 15. vietā starp 20 labākajām mārketinga jomā; 
• «Professional MBA» 11. vietā starp 25 labākajām;
• «Executive MBA» 14. vietā starp 25 labākajām.
 
Eduniversal ir Francijas reitingu aģentūras un konsultāciju kompānijas «SMBG» veidots novērtējums. Organizācija specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos, un tā ik gadu veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu 154 valstīs, deviņās pasaules zonās (Austrumāzija, Austrumeiropa, Āfrika, Centrālāzija, Eirāzija un Tuvie Austrumi, Latīņamerika, Okeānija, Rietumeiropa un Ziemeļamerika), kā arī maģistra programmu reitingu pasaules mērogā, kurā ietilpst 4000 maģistrantūras un MBA programmas 30 dažādos specializācijas virzienos.
 
Eduniversal mērķis ir izveidot sarakstu ar pasaules labākajām augstskolām, kas palīdzētu interesentiem izvēlēties piemērotākās pasaules universitātes un biznesa skolas, balstoties uz atzītu izglītības ekspertu un darba devēju rekomendācijām un absolventu novērtējumu. Papildu Eduniversal veicina studentu un akadēmiskā personāla starptautisko mobilitāti. 

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 46 - 54 no 205

13.03.2018. RTU studenti IEVF docenta Ulda Kamola pavadībā  ar biržas zvanu “Ring

Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU

Ja Tev ir interesanta biznesa ideja vai darbību nesen uzsācis jaunuzņēmums, piedalies starptautiskā

Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv