Latviešu English
Aktualitātes
IEVF studenti pateicas mācībspēkiem pasākumā “IEVF Lepnums 2017”
25.04.2017.

Kāda nezināma persona ir teikusi: „Dzīve nav sevis atrašana, dzīve ir sevis radīšana.” Katru dienu mēs iemācamies ko jaunu un kļūstam vērtīgāki, kā bijām vakar. Taču vienatnē ir ļoti grūti gūt panākumus un liela nozīme ir apkārt esošajiem cilvēkiem. Mēs – studenti – apzināmies, cik liela nozīme sevis radīšanā ir mācībspēkiem, tāpēc jau 14. reizi, sakām Jums paldies par ieguldīto darbu ikdienā, studentu izglītības veicināšanā un fakultātes izaugsmē. 
 
Arī šogad, mūsu fakultātes studentu pašpārvalde izveidoja īpašas anketas, kurās studenti varēja mācībspēkus izvirzīt noteiktām nominācijām. 1. un 2.kursa studentiem tika dota iespēja izvirzīt mācībspēkus 6 nominācijās, jo ikdienā apgūstot pamata priekšmetus, šī studentu plūsma satiekas ar līdzīgiem pasniedzējiem. Savukārt 3. un 4. kurss nominēja savai programmai specifiskos speciālistus un, protams, arī maģistra studentiem tika dota iespēja nominēt mācībspēkus.
 
1. un 2. kursa studentiem tika dots uzdevums izvirzīt 3 mācībspēkus katrai no sekojošajām nominācijām – neapšaubāmākais mācībspēks, šikākais mācībspēks, iedvesmojošākais mācībspēks, viedākais mācībspēks, atsaucīgākais mācībspēks un jestrākais mācībspēks. 1. un.2. kursā studējošie lēma, ka nomināciju „Neapšaubāmākais mācībspēks” iegūs Daina Ose, „Šikākais mācībspēks” - Ingūna Jurgelāne, „Iedvesmojošākais mācībspēks” - Uldis Kamols, „Viedākais mācībspēks” -  Māris Buiķis, „Atsaucīgākais mācībspēks” - Ieva Andersone, „Jestrākais mācībspēks” -  Leonards Budņiks.
 
3. un 4.kursa studenti studiju programmu specifiskajām nominācijām izvirzīja mācībspēkus, kuri ir papildinājuši viņu zināšanas izvēlētajās profesijās. Ekonomikas studenti šī gada nomināciju „Nākotnes pareģis” devuši Ilzei Judrupai, reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierijas studenti nominējuši Maiju Šenfeldi nominācijai „Uzlabo mainot” un uzņēmējdarbības un vadības studentu prāt nomināciju „Galvenais, lai peļņa” bija jāiegūst Ritai Greitānei. „Mūža darījums” – nekustamā īpašuma un pārvaldības programmas studentu nominācija, kuru ieguva Armands Auziņš, savukārt Iveta Ozoliņa – Ozola ir bijusi vispiemērotākais mācībspēks cilvēku resursu vadīšanas studentu nominācijai „Melu teorija praksē”. Visaptverošās kvalitātes vadības studenti lēma par labu Anitai Straujumai, lai viņai tiktu piešķirta nominācija „Mācībspēks 9001”, „Shēmotājs pēc pasūtījuma” ir Alla Starčenko, tā uzskata uzņēmējdarbības loģistikas studenti un  muitas un nodokļu administrēšanas studentu nominācijai „Legāli optimizēts” atbilstošākais mācībspēks ir Normunds Rudzītis. Drošības inženierijas studenti kopīgi vienojās, ka viņu nomināciju „Skarbā mīlestība” iegūs neviens cits kā Jānis Bartušauskis, savukārt starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanas un vadīšanas studenti nominācijai „Bez robežām” nominēja Denisu Šceulovu. 
 
Netika aizmirsts arī par maģistru studentiem, arī viņiem tika dota iespēja izvirzīt mācībspēkus savām interesantajām un radošajām nominācijām. Kā, piemēram, muitas un nodokļu administrēšanas maģistru studenti nomināciju „Brazīļu kafija +21%” pasniedza Aldim Čeveram, uzņēmējdarbības un vadīšanas maģistra studentu nomināciju „Uzvalks šūts pēc pasūtījuma” ieguva Elīna Gaile – Sarkane, bet pilsētu un reģionu inženierekonomikas studenti lēma par labu Maijai Šenfeldei, lai tieši viņa būtu nominācijas „Metropoles sākums” ieguvēja. Programmas starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanas un vadīšanas nomināciju „Pedāli grīdā” ieguva Jānis Kuškins, savukārt Vladimirs Jemeļjanovs ir nominācijas „Spilvenlicis” ieguvējs. Ar nomināciju „Ātri būvē, ilgi stāv” būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšanas studenti apbalvoja Inetu Geipeli, ekonomikas maģistra studenti savu specifisko nomināciju „Metadati brokastīs” pasniedza Jurim Saulītim, un Jānis Mazais bija mācībspēks, kuram par labu lēma visaptverošās kvalitātes vadības studenti, tādējādi iegūstot nomināciju „Efektīvākais risinājums”.
 
IEVF Studentu pašpārvalde kopējā sadarbībā ar mūsu fakultātes vadību ir izveidojuši divas ļoti nozīmīgas nominācijas – IEVF Lepnums un IEVF Goda darbinieks.
 
IEVF Lepnums – tas ir cilvēks, kurš izveidojis veiksmīgu sadarbību ar mūsu fakultātes  studentiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem. Cilvēks, kurš neskatoties uz grūtībām un traucēkļiem, vienmēr devies uz priekšu, rādot labu piemēru visiem apkārtesošajiem. Nomināciju IEVF Lepnums šogad saņēma Jānis Bartušauskis.
 
Kā vēstīts ķīniešu sakāmvārdā: Mācīties ir tas pats, kas airēt pret straumi, pārstāsi – nesīs atpakaļ. Sevis izglītošana ir nepārtraukts process, kura laikā tu gūsti jaunas zināšanas, kas palīdzēs vēlāk mācīt citus. Nomināciju IEVF Goda darbinieks šogad saņēma IEVF dekāns Remigijs Počs!
 
Inženierekonomikas un vadības fakultātes studentu pašpārvalde vēlas teikt milzīgu paldies visiem mācībspēkiem par paveikto šajā gadā, par viņu ieguldīto darbu un pūlēm. 
 
Augstu tiek novērtēti „IEVF Lepnums” ceremonijas sponsori un atbalstītāji - Smilškalnu vīna darītava, Improvizācijas teātris, dizaina papīrlietu veikals Manilla, Swedbank un RTU Design Factory. Par patīkamu un muzikālu atmosfēru tiek izteikta liela pateicība Elizabetei Gailei un viņas pavadošajam sastāvam Krišjānim Ozolam. IEVF SP augsti novērtē Lindas Lapoškas atsaucību un gādību par atmiņā paliekošajiem mirkļiem, kurus varat apskatīt šeit: https://www.flickr.com/photos/131216832@N04/sets/72157682998157845


 
Apliecinājums RTU IEVF un RBS maģistra programmu augstajai kvalitātei
18.04.2017.

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes (RTU IEVF) un Rīgas Biznesa skolas (RBS) maģistra studiju programmas starptautiskajā maģistra studiju programmu reitingā «Eduniversal Best Masters Ranking 2017» (www.best-masters.com) jau ceturto reizi ir ieguvušas izcilu novērtējumu visās pārstāvētajās kategorijās. Reitingā ir palielinājies iekļauto RTU IEVF maģistra programmu skaits, un tā rezultāti apliecina RTU IEVF un RBS maģistra studiju programmu augsto kvalitāti un starptautisko konkurētspēju dažādās jomās.
 
Starp 50 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām pasaulē ir iekļautas divas RTU IEVF maģistra profesionālo studiju programmas: 
 
• «Muitas un nodokļu administrēšana» ierindota 35. vietā nodokļu administrēšanas jomā;
• «Visaptverošā kvalitātes vadība» ierindota 39. vietā biznesa informācijas, zināšanu un drošības vadības jomā.
 
Starp 100 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām pasaulē ir iekļautas divas RTU IEVF maģistra profesionālo studiju programmas: 
 
• «Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana» ierindota 34. vietā nekustāmā īpašuma pārvaldīšanas jomā;
• «Inovācijas un uzņēmējdarbība» ierindota 58. vietā uzņēmējdarbības jomā. 
 
Starp 200 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām Austrumeiropas reģionā ir iekļautas trīs RTU IEVF maģistra studiju programmas: 
 
• akadēmiskā programma «Ekonomika» ierindota 7. vietā starp 10 labākajām ekonomikas jomā;
• akadēmiskā programma «Uzņēmējdarbības finanses» ierindota 5. vietā starp 20 labākajām finanšu jomā;
• profesionālā programma «Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana» ierindota 7. vietā starp 20 labākajām starptautiskās vadības jomā.
 
RBS maģistra profesionālo studiju programma «Uzņēmumu un organizāciju vadīšana» ir iekļauta reitingā 3 pozīcijās Austrumeiropas reģionā:
 
• «Professional MBA in Marketing» 15. vietā starp 20 labākajām mārketinga jomā; 
• «Professional MBA» 11. vietā starp 25 labākajām;
• «Executive MBA» 14. vietā starp 25 labākajām.
 
Eduniversal ir Francijas reitingu aģentūras un konsultāciju kompānijas «SMBG» veidots novērtējums. Organizācija specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos, un tā ik gadu veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu 154 valstīs, deviņās pasaules zonās (Austrumāzija, Austrumeiropa, Āfrika, Centrālāzija, Eirāzija un Tuvie Austrumi, Latīņamerika, Okeānija, Rietumeiropa un Ziemeļamerika), kā arī maģistra programmu reitingu pasaules mērogā, kurā ietilpst 4000 maģistrantūras un MBA programmas 30 dažādos specializācijas virzienos.
 
Eduniversal mērķis ir izveidot sarakstu ar pasaules labākajām augstskolām, kas palīdzētu interesentiem izvēlēties piemērotākās pasaules universitātes un biznesa skolas, balstoties uz atzītu izglītības ekspertu un darba devēju rekomendācijām un absolventu novērtējumu. Papildu Eduniversal veicina studentu un akadēmiskā personāla starptautisko mobilitāti. 

 
Aicina studentus radīt inovācijas ostas modernizēšanai
Rīgas brīvostas pārvalde izsludina inovāciju konkursu studentiem “Osta pilsētai”, kura pamatmērķis ir veicināt moderno tehnoloģiju laikmetam atbilstošu risinājumu izmantošanu Rīgas brīvostas (RBO) saimnieciskajā darbībā, tostarp jaunu sadarbības partneru piesaistei no Āzijas valstīm.

Konkursā “Osta pilsētai” drīkst piedalīties ikviens Latvijas augstskolās studējošais, kā arī ikviens valstspiederīgais, kurš studē ārzemju augstskolās. Jaunieši tiek aicināti meklēt un rast jaunas idejas ostas konkurētspējas palielināšanai, vadoties pēc pieciem tematiskajiem virzieniem: tehnoloģijas, konkurētspēja, loģistika, vide un mārketings. Inovācija var būt unikāla, proti, bez jau gataviem analogiem produktiem tirgū, vai arī piedāvātā ideja var būt jau citviet pasaules ostās izmantots un veiksmīgs risinājums.

Radošās sacensības ietvaros komandai divu cilvēku sastāvā jāpiedāvā kāda inovācija atbilstoši minētajiem tematiskajiem virzieniem (pilns tēmu uzskaitījums konkursa nolikumā, kas pieejams www.ostapilsetai.lv). Otrajā atlases kārtā jeb konkursa finālā studentiem savas idejas būs jāprezentē klātienē, izveidojot kodolīgu un atraktīvu video prezentāciju par savu inovāciju.

 Pērn atzinību guva Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, kuri izstrādāja ostas darbībā reāli izmantojamu produktu – elektroniskās loču kvīts sistēmas prototipu. 

“Ostas darbībai ir nozīme tautsaimniecības izaugsmē, jo īpaši, ja tiek izmantotas modernā laikmeta sniegtās iespējas. Lai modernizētu ostu, vēlamies aicināt jaunos prātus palūkoties uz to no malas un piedāvāt savus risinājumus. Iepriekšējo konkursu rezultāti apliecinājuši, ka mums ir radoši un talantīgi jaunieši, kas ir spējīgi radīt ne vien inovatīvas idejas, bet pat jau funkcionējošus piedāvāto risinājumu prototipus. Ticam, ka ar šo konkursu varam sniegt ieguldījumu ne tikai ostas turpmākā darbībā, bet arī jauniešu profesionālajā izaugsmē,“ saka Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis.

Konkursa “Osta pilsētai” mērķis ir radīt inovatīvus un radošus risinājumus, kas integrējami ostas saimnieciskajā darbībā, kā arī stimulēt jauniešu interesi un izpratni par modernas ostas darbību un tās pienesumu pilsētas attīstībā un arī sniegtās iespējas individuālās karjeras veidošanā. 

Studentu komandas konkursam var pieteikties līdz šā gada 28. aprīlim konkursa mājas lapā http://ostapilsetai.lv/, darbi jāiesniedz līdz 12. maijam, savukārt konkursa fināls notiks 18. maijā. Godalgoto darbu autori saņems jaunākos Samsung viedtālruņus, Kindle e-grāmatu lasītājus, kā arī pārsteiguma balvas no Rīgas brīvostas.

Rīgas brīvosta ir lielākā osta Latvijā, tās kravu apgrozījums 2016. gadā sasniedza 37 milj. tonnu. Rīgas brīvosta ir daudzfunkcionāla osta ar drošu infrastruktūru, kurā pakalpojumus sniedz 194 ostā strādājošie privātie komersanti, tai skaitā 35 stividoruzņēmumi (kravu termināļi). 

Rīgas brīvostas pārvalde (RBP) veic ostas pārvaldīšanu, atbild par ostas infrastruktūras uzturēšanu, ostas drošību, kā arī par ostas zemes un infrastruktūras iznomāšanu privātuzņēmumiem. RBP nenodarbojas ar komercdarbību ostā, tās ieņēmumus veido ostu maksas no apkalpotajiem kuģiem, kā arī zemes un piestātņu nomas maksas. RBP darbojas pēc bezpeļņas organizācijas principiem – rīcībā esošos finanšu līdzekļus izmanto ostas apsaimniekošanai un attīstīšanai.


Papildus informācija:

Sīkāku informāciju par Rīgas brīvostas darbību un iepriekšējo konkursu norisi iespējams iegūt, apmeklējot konkursa Facebook lapu www.facebook.com/OstaPilsetai , kā arī Rīgas brīvostas mājas lapu www.rop.lv  un Rīgas brīvostas sociālo tīklu lapu www.facebook.com/rigasbrivosta .

Kontaktinformācija:

Alīna Kozlovska
Konkursa koordinatore
T.: +371 26123379
E-pasts: alina.kozlovskabf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 strategies.lv

 
Izveidota jauna bakalaura studiju programma “Radošās industrijas”
11.04.2017.

Sestdien, 22. aprīlī no plkst. 12:00 līdz 15:30 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā „Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46, Rīga) norisināsies Mūzu akadēmija, kurā bakalaura studiju interesentiem tiks dota iespēja novērtēt studiju piedāvājumu, procesu un vidi, piedaloties septiņās LKA docētāju un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) asociētā profesora Denisa Ščeulova vadītajās nodarbībās. Mūzu akadēmija ir lieliska iespēja topošajiem studentiem novērtēt, vai izvēlētā studiju joma atbilst viņu interesēm.
 
2017. gadā LKA kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti ir iesniegušas licencēšanai un plāno uzņemt studējošos jaunā kopīgā trīsgadīgā bakalaura akadēmisko studiju programmā “Radošās industrijas”. Jaunās programmas studiju interesenti tiek aicināti apmeklēt RTU asociētā profesora, Radošo industriju programmas direktora Denisa Ščeulova nodarbību, kurā tiks sniegts ieskats galvenajās globālo pārmaiņu tendencēs un inovāciju attīstības virzienos, kas vairs nav tāla nākotne.
 
Programma “Radošās industrijas” izveidota, lai sagatavotu radošo industriju uzņēmējus, kuri izprot uzņēmējdarbības procesus un likumsakarības, pārzina biznesa modeļus un orientējas kultūras un mākslas jomās, spēj saskatīt kultūras pienesuma potenciālu uzņēmējdarbībai, izprot jaunrades procesus, un spēj radoši un drosmīgi rīkoties un būt inovāciju radītāji. Tā kā pagaidām radošās industrijas Latvijā pamatā veido mikro- un mazie uzņēmumi, programmas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta radošās uzņēmējdarbības specifikai un jaunuzņēmumu (startup) pieejai, kā arī šāda veida uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu un instrumentu apguvei. 
 
Programmas mērķis ir sagatavot radošus un motivētus starpdisciplinārus speciālistus ar padziļinātu izpratni par kultūras un mākslas procesiem un vēlmi sekmēt radošo industriju izaugsmi darbam radošajās industrijās – dažādos nozares uzņēmumos un uzņēmējdarbības formās. 
 
Programmas mērķauditorija ir kultūrā un uzņēmējdarbībā ieinteresēti jaunieši, kuri vēlas darboties rodošo industriju jomā, paši radīt sev darba vietas, veidot uzņēmumus, sekmēt kultūras organizāciju izaugsmi, apvienot uzņēmējdarbības un kultūras kompetences inovatīvu produktu radīšanai.
 
Pieteikties Mūzu akadēmijas nodarbībām iespējams no 10. līdz 20. aprīlim. Pieteikšanās veidlapa un plašāka informācija par nodarbībām: http://www.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/muzu-akademija/muzu-akademija-2017/ 


 
Iespēja pieteikt dalību biznesa projektu konkursā ‘’Radām novadam’’
07.03.2017.

Līdz 31.martam norisinās jauniešu komandu uzņemšana biznesa projektu konkursā ‘’Radām novadam’’.  Konkurss ir turpinājums pilotprojektam, kurš noslēdzās 2016. gada vasarā un Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā.
 
Konkursa mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Konkursā jauniešu komandām līdz 2018.gada novembrim, realizējot biznesa idejas, ir jārada pēc iespējas lielāka ekonomiskā vērtība savos izvēlētajos novados - radot jaunas darbavietas, piesaistot investīcijas un dažādos citos veidos veicinot sociālekonomisko attīstību.
 
Konkursā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 18 līdz 30 gadiem un ar ne ilgāku pieredzi uzņēmējdarbībā kā 6 mēneši. Jaunieši tiek aicināti pieteikties konkursam līdz 31.martam, izveidojot komandu vismaz 3 cilvēku sastāvā un reģistrējoties www.radamnovadam.lv. Komandām, konkursa ietvaros, tiks sniegts daudzpusīgs atbalsts ideju realizācijai un komandas iegūs arī publicitāti un atpazīstamību, potenciāli palielinot iespējas piesaistīt finansējumu saviem projektiem un papildus atbalstu no novadiem.
 
‘’Radām Novadam’’ no visiem uzņēmējdarbības konkursiem atšķiras ar to, ka tā fokusā ir rezultāti, nevis biznesa idejas. Visām komandām, kuras sasniegs rezultātus konkursa ietvaros, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu granta veidā vismaz 2000 EUR apmērā. Papildus tam labākās komandas divu gadu laikā sadalīs balvu fondu 10 000 EUR vērtībā. 
 
Īstenojot savus biznesa projektus, jaunieši konkursa ietvaros tiks mudināti izmantot un attīstīt savus talantus, spējas, iegūstot nepieciešamās zināšanas, mentoringu, kontaktus un pieredzi. Pats lielākais ieguvums jauniešiem, protams, būs realizētais projekts un radītā vērtība.
 
Konkursā tiek aicināts pieteikties ikviens jaunietis, kurš jūt sevī spēkus sasniegt savus izvirzītos mērķus. Kā parādīja pilotprojekta rezultāti, tad lielākos panākumus guva komandas, kuru dalībniekiem nebija nedz iepriekšējas pieredzes, nedz arī izglītības ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumos, tādējādi pierādot, ka, lai īstenotu savu ideju, vissvarīgākais ir spēt pārvarēt grūtības, spēt uzņemties riskus un atbildību un tikai pēc tam nāk zināšanas. Tās ir arī vērtības, ko konkursa organizatori vēlas izcelt sabiedrībā. 
 
Konkursa pilotprojektā, kurš norisinājās no 2014. gada marta līdz 2016. gada jūlijam iesaistījās ap 120 jauniešiem. Konkursa laikā tika radīti 14 jauni uzņēmumi un biedrības, bet projektu īstenošanai piesaistīti apmēram 175 000 EUR. Konkurss atbalstījis dažādu ideju realizāciju, piemēram, Mazsalacā - bērniem ‘’līdzi augošu’’ velosipēdu ražošanu, Gulbenē - diska golfa laukuma izbūvi un popularizēšanu, no Madonas novada visu Latviju iekarojis purvubrideji.lv piedāvājums doties ekskursijā pa purva virsmu. 
 
Konkursa organizatori vēlas pateikt īpašu paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai un LR Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijai, it īpaši deputātiem L.Straujumai un E.Cilinskim, pateicoties kuru ieinteresētībai un atbalstam, ir iespēja turpināt konkursu. 
 
Konkursu organizē biedrība “Radām novadam”, sadarbībā ar DELFI. Konkurss īstenots “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. 
 
Plašākai informācijai:
 
Elīna Miķelsone, projekta ‘’Radām novadam’’ vadītāja
E-pasts: elinabf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 radamnovadam.lv
Mājaslapa: www.radamnovadam.lv
 
 
radam_novadam_poster.jpg
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 37 - 45 no 193

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina pieteikties pavasara sezonai inovācijas

04.12.2017. Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieradīsies studenti no Maskavas Valsts reģionālās

Šī gada 30. novembrī Transporta un loģistikas nozares ekspertu padomes sēdē Starptautisko ekonomisko

01.12.2017. Novembra izskaņā notikusi Inženierekonomikas un vadības fakultātes pirmā padomnieku

16.11.2017 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF)

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv