Latviešu English
Aktualitātes
Fakultātes studenti piedalās starptautiskā vasaras skolā
Savu redzesloku un zināšanas ārpus studiju programmas ietvariem vasarā nolēma papildināt pieci Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti. Rūta Liflande, Līva Augule, Dāvis Šīre, Viktors Miglinieks un Didzis Lange IEVF TAPPEK pr. docenta U. Kamola vadībā no 8. līdz 14. jūlijam apmeklēja starptautisku vasaras skolu  Nišas universitātē, Serbijā, pie gleznainā Boras ezera. 
 
Vasaras skolas programma bija sastādīta pārdomāti, un paredzēja intensīvu studentu darbu. Pašā sākumā visi dalībnieki tika sadalīti, lai turpmāk darbotos četrās grupās, veidojot projektu pieteikumus sporta, vides, izglītības un starpkultūru projektu jomās. Katru komandu pārstāvēja arī kāds no IEVF studentiem, kuri četru dienu laikā kopumā apmeklējām septiņas lekcijas un astoņus grupu darbus. Galvenais mērķis – izstrādāt projektu katrai no tēmām, sākot no pamatiem, identificējot problēmu, nosakot mērķa grupu un mēģinot prognozēt projekta ilgtspējību. 
 
Par piedzīvoto studenti saka: “Sakot jāvārdu vienam no spilgtākajiem šīs vasaras notikumiem, mums nebija ne jausmas, ka, dodoties uz Serbiju, caur adatas aci tiksim ielūkoties Turku kultūrā, izbaudot pastaigu pa Stambulu, pavadīsim sešas naktis lieliskos apartamentos Hotel Jezero, peldēsimies rītos, vakaros, starp lekcijām piena siltā ūdenī Boras ezerā, dosimies ekskursija uz raktuvēm un malkosim kafiju 400 metrus zem zemes, apskatīsim arheoloģiskos izrakumus Lepenski Vir, redzēsim dzelzs vārtus jeb HES starp Serbiju un Rumāniju pie skaistās, zilās Donavas un pavadīsim neaizmirstamus vakarus, iepazīstot citas kultūras caur tradīcijām, dziesmu, deju, ēdieniem un dzērieniem.”
 
Dalība vasaras skolā ne tikai bija košs vasaras piedzīvojums, bet arī iespēja dibināt sadarbības kontaktus. Viktoria Riapukhina (PhD, Belograd State Technological university) izteica piedāvājumu piedalīties projektā, kura mērķis būtu iepazīstināt kaimiņvalsts jauniešus ar tradīcijām Latvijā.
 
Paldies profesoram J. Ieviņam,  profesoram R. Počam, profesorei E.Gailei-Sarkanei, profesoram A.V. Krastiņam, profesorei M. Šenfeldei un docentam U. Kamolam par iespēju piedalīties šajā projektā.  

vasaras_skola_2017_1.jpg
12.07.2017. Pārsteiguma ekskursija uz RTB Bor (ogļu raktuves). Kafijas pauze 400 metrus zem zemes. 
 
vasaras_skola_2017_2.jpg 
  12.07.2017. Priecīgi par padarīto darbu un diplomiem kabatā.

 
RTU IEVF un RBS ir uzņemtas starptautiskajā organizācijā EFMD
29.06.2017.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) un Rīgas Biznesas skola (RBS) ir uzņemtas starptautiskajā biznesa un vadības augstskolu un uzņēmumu vadības attīstības organizācijā EFMD (European Foundation for Management Development). 
 
EFMD ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas apvieno labākās biznesa un vadības augstskolas un nozīmīgākos uzņēmumus ar mērķi veicināt vadības attīstību un veidot sociāli atbildīgus līderus un vadītājus. EFMD īsteno starptautisku pieeju vadības izglītībai un nodrošina informācijas, pētījumu, sadarbības un debašu forumu par labākās prakses un inovāciju jautājumiem vadības attīstības jomā.
 
RTU IEVF un RBS iestāšanos EFMD ar savām rekomendācijām atbalstīja esošie organizācijas biedri -  Ālto Universitāte (Aalto University) un Baltijas vadības attīstības asociācija  (Baltic Management Development Association).
 
Kā lielākā un vadošā starptautiskā tīkla organizācija vadības attīstības jomā, EFMD apvieno gandrīz 900 institucionālos biedrus un vairāk nekā 30 000 vadības attīstības profesionāļus akadēmiskajās augstskolās, biznesa uzņēmumos, valsts iestādēs un konsultāciju aģentūrās 86 pasaules valstīs. 
 
Dalība EFMD organizācijā RTU IEVF un RBS mācībspēkiem un studentiem paver plašas, daudzveidīgas un pat unikālas starptautiskās sadarbības iespējas – dalību konferencēs un pasākumos visā pasaulē, kuru tematika saistīta ar vadības attīstības jomu, jaunākajiem pētījumiem un pieredzes apmaiņu, izglītības kvalitātes uzlabošanu un akreditāciju, izmantojot EQUIS, EPAS, EOCCS un CLIP, kā arī EFMD GN dekānu pārrobežu mentoringa programmu (Deans Across Frontiers mentoring programme (EDAF)) un biznesa skolu ietekmes novērtēšanas sistēmu (Business School Impact System (BSIS)). 
 
IEVF dekāna vietniece mācību darbā profesore Inga Lapiņa uzsver: “Mēs ceram, ka dalība EFMD organizācijā sniegs nozīmīgas sadarbības iespējas, radošu pieeju, savstarpēju bagātināšanos un jaunas, inovatīvas idejas un koncepcijas, kā arī varēsim izmantot piekļuvi plašam informācijas un pakalpojumu klāstam vadības izglītības attīstības jomā. Mūsu mērķis ir uzlabot esošo studiju programmu un projektu kvalitāti un paaugstināt kopējo darba efektivitāti.”
 
EFMD misija ir uzlabot vadības izglītības sniegumu un attīstību visā pasaulē, veidot sadarbību starp biznesa skolām un uzņēmumiem, radīt un izplatīt zināšanas par labāko praksi un tendencēm vadības izglītībā un tās attīstībā, nodrošināt salīdzinošās novērtēšanas un ietekmes novērtēšanas sistēmas un akreditācijas, organizēt konferences un seminārus ar mērķi dalīties ar jaunāko un aktuālāko informāciju un veidot dalībnieku sadarbības tīklu, realizēt starptautiskus projektus visā pasaulē, ietekmēt starptautiskās valstu un nevalstiskās organizācijas, izmantojot aizstāvību un lobēšanu. 
 
EFMD savu darbību uzsāka 1972. gadā, tās galvenā mītne atrodas Briselē, Beļģijā, un pārstāvniecības izvietotas Āzijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. 
 
Vairāk informācijas EFMD mājaslapā: www.efmd.org  

 
UZŅEMŠANA 2017./ 2018. STUDIJU GADĀ
26.06.2017.

Pirmdien, 26. jūnijā, vienotajā valsts un pašvaldību portālā www.latvija.lv sākās elektroniskā pieteikšanās bakalaura un 1. līmeņa (koledžas) studijām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU).  
 
Elektroniskā pieteikšanās turpināsies līdz 11. jūlijam. Pēc pieteikuma aizpildīšanas elektroniski reflektantam būs arī personiski jāierodas RTU, jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums. 
 
Šogad pirmo gadu pieteikšanās studijām un pieteikumu apstiprināšana visās studiju programmās gan pamatstudiju, gan augstākajā studiju līmenī 4.-11. jūlijā notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Tāpat kā iepriekšējos gados, pieteikties studijām portālā latvija.lv varēs arī uz vietas RTU, palīdzot RTU konsultantiem.
 
Šogad uz jautājumiem par uzņemšanu RTU Uzņemšanas komisija atbild arī sociālās saziņas tīklā WhatsApp, rakstot uz numuru 28005535. Šis numurs sāka darboties maijā beigās un būs aktīvs visu gadu gan kā WhatsApp, gan kā mobilais telefons saziņai ar RTU Uzņemšanas komisiju par studiju iespējām RTU un ar to saistītiem jautājumiem.
 
Portāls latvija.lv
Vairāk par uzņemšanu RTU: http://www.rtu.lv/lv/studijas/uznemsana


 
Studentus uzņems jaunā studiju programmā «Radošās industrijas»
21.06.2017.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) ir izveidojusi un licencējusi kopīgu akadēmisko bakalaura studiju programmu «Radošās industrijas», kurā šogad uzņems reflektantus. Augstskolas, apvienojot resursus un kompetences, nodrošinās studentiem starpdisciplināru studiju programmu ar augstu pievienoto vērtību. Pirmos studentus programmā uzņems šovasar, un uzņemšanu īstenos LKA. Studentiem būs pieejamas desmit budžeta vietas. 
 
Programmas pamatmērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus, kuri izprot uzņēmējdarbības procesus un likumsakarības, pārzina mūsdienu biznesa modeļus, orientējas kultūras un mākslas jomā, spēj saskatīt kultūras pienesuma potenciālu uzņēmējdarbībai un otrādi. Studenti, apgūstot šo programmu, iegūs izpratni par jaunrades procesiem, lai, absolvējot augstskolu, spētu radoši rīkoties un kļūt par inovāciju radītājiem. Latvijas radošo industriju pamatu veido mikro, mazie un vidējie uzņēmumi, tāpēc studiju programmā īpaša uzmanība pievērsta radošās uzņēmējdarbības specifikai un jaunuzņēmumiem (start-up), kā arī mūsdienu uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu un instrumentu apguvei.
 
Radošo industriju studiju programmā LKA nodrošinās mākslas un kultūras priekšmetu pasniegšanu, radošo industriju jomas izpratnes veicinošos studiju kursus, bet RTU nodrošinās ekonomikas, uzņēmējdarbības, e-komercijas un ar tehnoloģijām saistīto priekšmetu apguvi. Programma strukturēta septiņos kompetenču blokos: radošās industrijas, māksla un kultūra, uzņēmējdarbība un ekonomika, radošā domāšana un tehnoloģijas, mārketings un sabiedriskās attiecības, pētniecība un prakse. Katram studentam būs jādodas divās praksēs, lai attīstītu praktiskās iemaņas un veidotu profesionālo kontaktu loku. 
 
Programmas direktori ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētais profesors Deniss Ščeulovs un LKA docente Agnese Hermane. 
 
Pieteikumu iesniegšana studijām notiks no 3. līdz 8. jūlijam LKA, Ludzas ielā 24. 
 

 
RTU iekļauta starp 400 Eiropas labākajām universitātēm
21.06.2017.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļauta «The Times Higher Education» Eiropas labāko universitāšu reitingā, ieņemot 301.–400. vietu. Reitinga pamatā ir ietekmīgā universitāšu reitinga «The Times Higher Education World University Rankings» dati, kurā RTU pirmo reizi iekļuva 2016. gada septembrī. 
 
«RTU «Times Higher Education» Eiropas universitāšu reitingā iekļauta līdzvērtīgā vietā kā Tallinas Tehnoloģiju universitāte un Viļņas Universitāte, kuru finansējums ir vairākas reizes lielāks. Tātad mūsu sniegums studentu sagatavošanā un zinātnē ir līdzvērtīgs. Ar papildu investīcijām RTU savu sniegumu var uzlabot un sasniegt vēl augstākas pozīcijas starptautiskā vērtējumā,» uzskata RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.
 
Reitinga pirmajā vietā ir Oksfordas Universitāte, otrajā – Kembridžas Universitāte, bet trešajā – Londonas Imperiālā koledža. No Baltijas valstīm reitingā iekļuvušas sešas augstskolas – RTU, Latvijas Universitāte, Viļņas Universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte, kuras ierindojušās 301+ universitāšu grupā, kā arī Tartu Universitāte, ieņemot 151.-160. vietu. 
 

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 37 - 45 no 205

13.03.2018. RTU studenti IEVF docenta Ulda Kamola pavadībā  ar biržas zvanu “Ring

Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU

Ja Tev ir interesanta biznesa ideja vai darbību nesen uzsācis jaunuzņēmums, piedalies starptautiskā

Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv