Latviešu English
Aktualitātes
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē izskanējusi RTU 58. starptautiskā zinātniskā konference
18.10.2017.

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte notikusi ikgadējā starptautiskā zinātniskā konference Rīgā, 2017. gada 13. oktobrī, kas tika veltīta Rīgas Tehniskās universitātes 155. gadu jubilejai.
 
Konferences plenārsēdē tik prezentēti lasījumi  par tēmu “Mīti un realitāte darbā ar mūsdienu studentiem”. Ar prezentācijām uzstājās:
 
Ilze Valdovska,  LR Valsts kontroles personāla daļas vadītāja, RTU vieslektore “Mūsdienu mācīšanas lielākie izaicinājumi: darba devēja realitāte ikdienā un  RTU pasniegšanas iesācēja novērojumi. 
Kristaps Zaļais, Laurenču sākumskolas direktors, “Iespējamās misijas” programmas absolvents “Kā strādāt ar mūsdienu jaunieti?”. 
Daiga Ērgle, airBaltic Corporation vecākā viceprezidente personāla vadīšanas jautājumos, RTU RBS vieslektore “Iesaistošas mācību vides veidošana efektīvākai un noturīgākai zināšanu apguvei”. 
 
Plenārsēdes prezentācijas pieejamas šeit.
 
Pēc plenārsēdes noritēja darbs sešās apakšsekcijās:
 
  • Būvuzņēmējdarbības, nekustamā īpašuma, reģionu un teritoriju inženierekonomikas problēmas
  • Uzņēmējdarbības inženierija, ekonomika, finanses un vadība
  • Inovācijas un kvalitātes tehnoloģijas
  • Iekšējā drošība un civilā aizsardzība
  • Starptautiskie ekonomiskie sakari un loģistika
  • Valsts Pētījumu programma EKOSOC-LV: Inovācijas un uzņēmējdarbības attīstība Latvijā atbilstoši viedās specializācijas stratēģijai & Sabiedrības iesaiste sociālās inovācijas procesos Latvijas ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai
 
Raksti, kas prezentēti konferences ietvaros pieejami šeit
 
scee`2017_01.jpg 
scee`2017_02.jpg 
scee`2017_03.jpg 
scee`2017_04.jpg 
scee`2017_06.jpg 
scee`2017_07.jpg 

 
Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts (SESMI) uzņems viesus no Turkmenistānas!
bomca_logo_header.png
 
 
Laika periodā no 17. - 19. oktobrim Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (Border Management Programme in Central Asia, BOMCA) ietvaros SESMI viesosies pārstāvji no Turkmenistānas Muitas dienesta Muitas mācību centra - Rejepmyrat Geldiyev un Begench Meredov.

Vizītes laikā tiks organizētas pārstāvju no Tadžikistānas vieslekcijas studiju programmas “Muitas un  nodokļu administrēšana” studentiem.

Vieslekcija par tēmu “Turkmenistānas Valsts Muitas dienesta struktūra” notiks 18.10.2017. plkst. 12:30-14:05 KC6 – 223.aud.
Vieslekcija par tēmu “Muitas kontrole un riski” notiks 18.10.2017. plkst. 14:30-16:05 KC6 – 223.aud.
Darba valoda – krievu.

Laipni aicināti interesenti!
 
bomca_logo_footer.png

               

 
RTU studentu un mācībspēku komandas TV spēlē VIP
18.10.2017.

Nedēļas sākumā, 16. oktobrī, vēl jubilejas noskaņās televīzijas erudīcijas spēlē "Veiksme. Intuīcija. Prāts" tikās RTU studentu un mācībspēku komandas. Raidījumu var noskatīties LTV 1 arhīvā .
 
Spēlē piedalījās:
 
Aivars Gulbis, komandas kapteinis, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta praktiskais docents. Ja  kāds būtu teicis, ka viņš būs skolmeistars, tas izraisītu  smieklu lēkmi. Patīk ceļot, lai gan netic, ka pasaulē ir skaistāka vieta par mūsu, «Dieva azotē» esošo, Latviju.
 
Kristīne Ruģele, RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības laboratorijas vadošā pētniece un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta lektore. Prieku  sagādā dažādu risinājumu izstrāde vides aizsardzības jomā. Brīvajā laikam  tautas dejas, sports, aktīvu atpūtu  dabā.
 
Ruta Bogdane, RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Aeronautikas institūta pasniedzēja. Patīk mācīties pašai un mācīt citus. Interesē viss, kas saistīts ar aviāciju. Ļoti garšo saldumi un aizrauj ātrums, tāpēc sevi raksturo kā strauju un ātru personu. No darba un ikdienas atpūšas sportojot, piemēram, spēlējot tenisu vai iesaistoties volejbola spēlē.
 
Indra Pētersone, komandas kapteine, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente,  RTU Studentu parlamentā vada Ārējo sakaru nodaļu. Piedalās erudīcijas spēlēs, interesējas par pilsētplānošanu, kultūru, spēlē galda spēles.
 
Valts Vīcups, RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes students,  vada fakultātes studējošo pašpārvaldi. Interesē sports un mūzika. Vienmēr ir gribējis piedalīties kādā erudīcijas spēlē.
 
Helmuts Zālītis, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes students,  RTU Studentu parlamentā vada Vides un infrastruktūras nodaļu. Aktīvs sporta fans un studentu korporācijas «FraternitasLettica» biedrs.
 
Nākamajā pusfinālā, ko TV ekrānos redzēsim 23. oktobrī, tiksies jauno zinātnieku komanda un RTU absolventu komanda.

 
Aicinām piedalīties Latvijas Bankas zinātniski pētniecisko darbu konkursā
Latvijas Banka izsludina starptautisku studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu 2018. To Latvijas Banka rīko 16. reizi un šoreiz tajā pirmoreiz aicināti piedalīties bakalaura un maģistra studenti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Konkursa mērķis
 
Veicināt Latvijas, Baltijas valstu tautsaimniecības un eiro zonas makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi, kā arī stimulēt studentu pētnieciskās domas attīstību.

Konkursa tēmas
 
Konkursa darbiem piedāvātas 25 tēmas par aktuāliem tautsaimniecības un monetārās politikas jautājumiem. Konkursā var piedalīties arī ar darbiem, kas šīs tēmas apskata Baltijas kontekstā.

Jura Vīksniņa vārdā nosauktā speciālbalva
 
Konkursa jaunums ir izcilā latviešu ekonomista Jura Vīksniņa vārdā nosauktās speciālbalvas iedibināšana. Tā šogad paredzēta labākajam darbam, kas integrēs ekonomikas un vēstures zinātniskās metodes.

Balvas
 
Konkursa uzvarētāji saņems šādas godalgas (EUR, pirms nodokļiem):
1. vieta – 2 000 EUR
2. vieta – 1 250 EUR
3. vieta – 700 EUR
Jura Vīksniņa balvas ieguvējam – 1 422.87 EUR

Konkursa darbu iesniegšana
 
Latvijas Bankā no 2018. gada 18. maija līdz 1. jūnijam

Nolikums 
 
Detalizētas konkursa darbam izvirzītās prasības, dalības noteikumi un pilns piedāvāto tēmu saraksts atrodams Nolikumā .

Rezultāti 
 
Uzvarētājus noteiks speciāli izveidota žūrija Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča vadībā. Godalgotie darbi tiks publicēti www.makroekonomika.lv, kur atrodami arī iepriekšējo gadu godalgotie darbi.

Vairāk informācijas par konkursu: www.makroekonomika.lv


 
Fakultātes telpās atklāta studentu mācību telpa
12.10.2017


Fakultātes telpas kļuvušas studentiem pieejamākas – 2017. gada 11. oktobrī 119. kabinetā tika atklāta study room jeb studiju telpa, kas pieejama studiju procesam gan starpbrīžos, gan lekciju laikā.
 
119_macibu_telpa.jpg 
 
Svinīgajā ceremonijā sarkano lenti pārgrieza iepriekšējā pašpārvaldes vadītāja Karīna Keizika, kuras darbības laikā dzima šī ideja. Par paveikto viņa saka: “Tas bija ļoti ilgs, garš un birokrātisks process, bet prieks par paveikto. Liels paldies prof. Krastiņam, prof. Počam, Dairai Araminai un palīgiem Rūtai Liflandei, Līgai Jupatovai.” 
 
Ikviens students ir aicināts nodoties studiju procesam 119. telpā! 

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 28 - 36 no 212
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv