Latviešu English
Aktualitātes
Vieslekcija Finanšu ministrijā
31.10.2017.

2017.gada 30.oktobrī maģistra programmas “Muitas un nodokļu administrēšana” studenti piedalījās vieslekcijā Finanšu ministrijā (FM), kur valsts sekretāra vietnieks Ilmārs Šņucins prezentēja studentiem jauno Nodokļu stratēģiju 2018.g.-2021.g.
 
Jaunā nodokļu stratēģija paredz būtiskas izmaiņas, kuru rezultātā, kā paredz FM, ieguvumi būs gan strādājošiem (īpaši tiem, kas nodarbināti par zemām algām), gan uzņēmumiem, stiprinot to kapitālu. Vairāki svarīgi pasākumi paredzēti arī ēnu ekonomikas apkarošanai un nodokļu administrēšanas pilnveidošanai. Prezentācijas laikā gūtās zināšanas studentiem noderēs gan turpmākajam mācību procesam, gan pētījumu veikšanai un gala darbu izstrādei. 
 
SESMI direktors A.V.Krastiņš izsaka gandarījumu par sadarbību ar Finanšu ministriju un tās atbalstu RTU SESMI studentu apmācībā. Mēs ļoti augsti novērtējam Finanšu ministrijas paveikto jaunās nodokļu reformas izstrādē un vēlam sekmes tās īstenošanā.
 
fin.min.2017.jpg 
 
Mācību vizīte uz Latgales robežkontroles un muitas kontroles punktiem
30.10.2017.

2017.gada 27.oktobrī RTU IEVF SESMI Muitas un nodokļu programmas 4.kursa studenti mācību priekšmeta “Starptautisko piegāžu ķēžu drošības pamati” mācību vizītes ietvaros apmeklēja Grebņevas robežkontroles punktu, Valsts robežsardzes koledžu un Muitas kontroles punktu “Rēzekne 2”.
 
Galvenais apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar VID Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Robežkontroles departamenta darbu uz ārējām valsts robežām gan autoceļu, gan dzelzceļa robežšķērsošanas punktos. Studenti iepazinās ar robežkontroles dienestu sadarbību integrētās robežpārvaldības īstenošanas kontekstā. 
 
Apmeklējuma laikā Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes un PVD Robežkontroles departamenta struktūrvienību vadība prezentēja dienestu darbu, tā rezultātus un atbildēja uz studentu uzdotajiem jautājumiem. Robežsardzes koledžā Rēzeknē studenti iepazinās ar robežsardzes vēsturi un uzzināja par robežsargu pašaizliedzību un dzīvesstāstiem Latvijai liktenīgos vēstures posmos. Tāpat studentiem bija iespēja noskatīties paraugdemonstrējumus, kurus rādīja robežsardzes kinologi ar dienesta suņiem.
 
robeza_muita.jpg 
 
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē izskanējusi RTU 58. starptautiskā zinātniskā konference
18.10.2017.

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte notikusi ikgadējā starptautiskā zinātniskā konference Rīgā, 2017. gada 13. oktobrī, kas tika veltīta Rīgas Tehniskās universitātes 155. gadu jubilejai.
 
Konferences plenārsēdē tik prezentēti lasījumi  par tēmu “Mīti un realitāte darbā ar mūsdienu studentiem”. Ar prezentācijām uzstājās:
 
Ilze Valdovska,  LR Valsts kontroles personāla daļas vadītāja, RTU vieslektore “Mūsdienu mācīšanas lielākie izaicinājumi: darba devēja realitāte ikdienā un  RTU pasniegšanas iesācēja novērojumi. 
Kristaps Zaļais, Laurenču sākumskolas direktors, “Iespējamās misijas” programmas absolvents “Kā strādāt ar mūsdienu jaunieti?”. 
Daiga Ērgle, airBaltic Corporation vecākā viceprezidente personāla vadīšanas jautājumos, RTU RBS vieslektore “Iesaistošas mācību vides veidošana efektīvākai un noturīgākai zināšanu apguvei”. 
 
Plenārsēdes prezentācijas pieejamas šeit.
 
Pēc plenārsēdes noritēja darbs sešās apakšsekcijās:
 
  • Būvuzņēmējdarbības, nekustamā īpašuma, reģionu un teritoriju inženierekonomikas problēmas
  • Uzņēmējdarbības inženierija, ekonomika, finanses un vadība
  • Inovācijas un kvalitātes tehnoloģijas
  • Iekšējā drošība un civilā aizsardzība
  • Starptautiskie ekonomiskie sakari un loģistika
  • Valsts Pētījumu programma EKOSOC-LV: Inovācijas un uzņēmējdarbības attīstība Latvijā atbilstoši viedās specializācijas stratēģijai & Sabiedrības iesaiste sociālās inovācijas procesos Latvijas ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai
 
Raksti, kas prezentēti konferences ietvaros pieejami šeit
 
scee`2017_01.jpg 
scee`2017_02.jpg 
scee`2017_03.jpg 
scee`2017_04.jpg 
scee`2017_06.jpg 
scee`2017_07.jpg 

 
Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts (SESMI) uzņems viesus no Turkmenistānas!
bomca_logo_header.png
 
 
Laika periodā no 17. - 19. oktobrim Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (Border Management Programme in Central Asia, BOMCA) ietvaros SESMI viesosies pārstāvji no Turkmenistānas Muitas dienesta Muitas mācību centra - Rejepmyrat Geldiyev un Begench Meredov.

Vizītes laikā tiks organizētas pārstāvju no Tadžikistānas vieslekcijas studiju programmas “Muitas un  nodokļu administrēšana” studentiem.

Vieslekcija par tēmu “Turkmenistānas Valsts Muitas dienesta struktūra” notiks 18.10.2017. plkst. 12:30-14:05 KC6 – 223.aud.
Vieslekcija par tēmu “Muitas kontrole un riski” notiks 18.10.2017. plkst. 14:30-16:05 KC6 – 223.aud.
Darba valoda – krievu.

Laipni aicināti interesenti!
 
bomca_logo_footer.png

               

 
RTU studentu un mācībspēku komandas TV spēlē VIP
18.10.2017.

Nedēļas sākumā, 16. oktobrī, vēl jubilejas noskaņās televīzijas erudīcijas spēlē "Veiksme. Intuīcija. Prāts" tikās RTU studentu un mācībspēku komandas. Raidījumu var noskatīties LTV 1 arhīvā .
 
Spēlē piedalījās:
 
Aivars Gulbis, komandas kapteinis, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta praktiskais docents. Ja  kāds būtu teicis, ka viņš būs skolmeistars, tas izraisītu  smieklu lēkmi. Patīk ceļot, lai gan netic, ka pasaulē ir skaistāka vieta par mūsu, «Dieva azotē» esošo, Latviju.
 
Kristīne Ruģele, RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības laboratorijas vadošā pētniece un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta lektore. Prieku  sagādā dažādu risinājumu izstrāde vides aizsardzības jomā. Brīvajā laikam  tautas dejas, sports, aktīvu atpūtu  dabā.
 
Ruta Bogdane, RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Aeronautikas institūta pasniedzēja. Patīk mācīties pašai un mācīt citus. Interesē viss, kas saistīts ar aviāciju. Ļoti garšo saldumi un aizrauj ātrums, tāpēc sevi raksturo kā strauju un ātru personu. No darba un ikdienas atpūšas sportojot, piemēram, spēlējot tenisu vai iesaistoties volejbola spēlē.
 
Indra Pētersone, komandas kapteine, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente,  RTU Studentu parlamentā vada Ārējo sakaru nodaļu. Piedalās erudīcijas spēlēs, interesējas par pilsētplānošanu, kultūru, spēlē galda spēles.
 
Valts Vīcups, RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes students,  vada fakultātes studējošo pašpārvaldi. Interesē sports un mūzika. Vienmēr ir gribējis piedalīties kādā erudīcijas spēlē.
 
Helmuts Zālītis, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes students,  RTU Studentu parlamentā vada Vides un infrastruktūras nodaļu. Aktīvs sporta fans un studentu korporācijas «FraternitasLettica» biedrs.
 
Nākamajā pusfinālā, ko TV ekrānos redzēsim 23. oktobrī, tiksies jauno zinātnieku komanda un RTU absolventu komanda.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 19 - 27 no 205

13.03.2018. RTU studenti IEVF docenta Ulda Kamola pavadībā  ar biržas zvanu “Ring

Šogad sesto gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar partneriem rīko FINANŠU

Ja Tev ir interesanta biznesa ideja vai darbību nesen uzsācis jaunuzņēmums, piedalies starptautiskā

Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors A.V.Krastiņš piedalīsies Pasaules

Ogres tehnikuma audzēkņi iepazinās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes auditorijām un daudzveidīgo

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv