Latviešu English
Aktualitātes
IEVF NOTICIS METODISKAIS SEMINĀRS
2017. gada 14. decembrī Inženierekonomikas un vadības fakultātes Uzņēmuma finanšu un vadības katedrā notika Metodiskais seminārs. Tā ietvaros Mg.oec., lektore Lolita Tīse informēja par jaunajām normām, kas Nodokļu reformas ietvaros skars darba ņēmējus.
 
 Tika apspriesti sekojoši jautājumi:
 
 • minimālā darba alga;
 • progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme;
 • mēneša neapliekamais minimums;
 • valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, t.sk., solidaritātes nodoklis;
 • attaisnotie izdevumi;
 • kā vērtējama Nodokļu reforma;
 • analizēti piemēri.

 
RTU AICINA PIETEIKTIES STARPTAUTISKĀS INOVĀCIJAS PLATFORMAS «DEMOLA LATVIA» PAVASARA SEZONAI
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina pieteikties pavasara sezonai inovācijas platformā «Demola Latvia», kas ir daļa no pasaules spēcīgākās inovāciju ekosistēmas. Rudens sezona noslēdzas ar veiksmīgiem rezultātiem, un tās dalībnieku fināla prezentācijas notiks 13. decembrī plkst. 18.00 RTU Dizaina fabrikā, Ķīpsalas ielā 6.
 
 
 
2017. gada rudens sezonā izveidotas 17 starpdisciplināras komandas ar 84 dalībniekiem, 16 uzņēmumi iesnieguši 17 problēmsituācijas risināšanai. Diskusijas ar uzņēmumiem turpinās, līdz ar to iegādāto risinājumu skaits var mainīties, tomēr ir skaidrs, ka būs vairāk nekā viens veiksmes stāsts, informē «Demola Latvia» mājvietā - RTU Dizaina fabrikā. RTU sadarbībā ar partneriem - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Universitāti – ir ieguvušas tiesības un finansējumu, lai izveidotu un uzturētu sadarbības platformu studentiem, uzņēmumiem un universitātēm «Demola Latvia».
 
Vērtējot rudens sezonu, projekta koordinatore Liene Rubina norāda: ««Demola Latvia» ir mācību process, kurā sevi pilnveido ne tikai dalībnieki un biznesa pārstāvji, bet arī koordinatori un mācībspēki. Projekts ļauj sadarboties ar starptautiskajiem partneriem, attīstīt prasmes strādāt komandā, noteikt prioritātes un darba metodes, veicināt radošumu. Četru mēnešu laikā dalībnieki spēj izstrādāt konkurētspējīgus, nozarei piemērotus risinājumus, pārvarot dažādus personīgus un kolektīvus izaicinājumus un apliecinot šādu starpdisciplināru projektu nozīmi universitāšu un industrijas sadarbības veicināšanā.»
 
Savukārt līdz nākamā gada 5. janvārim iespējams pieteikties dalībai 2018. gada pavasara sezonai. Plānots, ka 2018. gada pavasara sezonā vēl aktīvāk tiks nodrošināta atgriezeniskā saite no uzņēmumiem, ļaujot straujāk nonākt pie risinājuma problēmsituācijām, un arī «Demola Latvia» komanda aktīvāk iesaistīsies komunikācijā starp komandām un uzņēmumiem.
 
«Demola» pasaulē ir zināma kopš 2008. gada, kad tā tika atklāta Somijā. «Demola Latvia» darbību sāka 2014. gadā kā sadarbības platforma starp radošiem un strādāt gribošiem studentiem un uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem. «Demola Latvia» nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu un seminārus, lai starpdisciplināra studentu grupa nonāktu līdz rezultātam. Ja studentu idejas un gala rezultāts ir apmierinošs, jaunieši no partnera saņem iepriekš līgumā noteiktu atlīdzību, savukārt partneris – jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska.
 
RTU IEVF viesosies studenti no Maskavas Valsts reģionālās universitātes
04.12.2017.

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieradīsies studenti no Maskavas Valsts reģionālās universitātes, un laika periodā no 4.-8. decembrim studentiem tiks īstenots intensīvais lekciju cikls Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF).  Notiks lekcijas par dažādām tēmām, kā arī studiju vizītes uz uzņēmumiem un iestādēm. Vizītes laikā studentiem IEVF mācībspēki sniegs ekskursu tematikās, kas saistītas ar starptautisko uzņēmējdarbību, starptautiskās uzņēmējdarbības tiesiskajiem un finanšu aspektiem, starpkultūru komunikāciju, projektu vadīšanu, globālo inovāciju vadīšanu, teritoriju plānošanu u.c.

Rīgas Tehniskajai universitātei ar Maskavas Valsts reģionālo universitāti ir izveidojusies cieša sadarbība un šī ir jau otrā reize, kad ekonomikas un juridiskās specialitātes studenti no Maskavas Valsts reģionālās universitātes apgūst jaunas zināšanas RTU. 

 
IEVF profesore ievēlēta par loģistikas nozares NEP priekšsēdētāja vietnieci
Šī gada 30. novembrī Transporta un loģistikas nozares ekspertu padomes sēdē Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedras vadītāja vietniece, asociētā profesore Ingūna Jurgelāne tika ievēlēta par Transporta un loģistikas nozares ekspertu padomes priekšsēdētāja vietnieci.

Nozaru ekspertu padome (NEP) ir nozaru konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt nozares profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanu, veicinot valsts, nozares darba devēju un to organizāciju, darbinieku organizāciju, profesionālo organizāciju un nozares speciālistu sadarbību cilvēkresursu attīstības jautājumos. Tā ir starpnozaru konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir noteikts Profesionālās izglītības likumā. NEP sniedz priekšlikumus par nozarēm nepieciešamo izglītojamo skaitu profesionālās izglītības iestādēs, piedalās profesionālās izglītības iestāžu tīkla attīstības un profesionālās izglītības programmu plānošanā, piedalās nozares kvalifikāciju struktūras izveidē, saskaņojot to ar darba tirgus prasībām, un sniedz priekšlikumus par attiecīgajai nozarei nepieciešamām profesijām un atbilstošām specializācijām, izvērtē un sniedz atzinumu par profesiju standartiem un izstrādā priekšlikumus par profesionālās kvalifikācijas prasībām, deleģē nozares ekspertus profesiju standartu, profesionālās kvalifikācijas prasību, profesionālās izglītības programmu satura un profesionālās kvalifikācijas pārbaudījumu satura izstrādei, kā arī veic daudz citu ar nozares attīstību būtisku jautājumu risināšanu
 
 
 
NOTIKUSI IEVF PADOMNIEKU KONVENTA PIRMĀ SĒDE
01.12.2017.

Novembra izskaņā notikusi Inženierekonomikas un vadības fakultātes pirmā padomnieku konventa sēde. Tās ietvaros fakultātes vadība, institūtu direktori prezentēja notiekošo struktūrvienībās, iepazīstināja ar stratēģiskajiem mērķiem. Tika apspriests konventa darbības principi, uzdevumi un mērķi. 
 
Padomnieku konvents apstiprināts 10. novembra sēdē sekojošā sastāvā:

 • Viktors Tihomirovs - «Vollers Rīga» ģenerāldirektors
 • Valdis Trēziņš - Autopārvadātāju asociācijas «Latvijas Auto» prezidents
 • Aleksandrs Grigorjevs - SIA «Grif» valdes priekšsēdētājs
 • Mārtiņš Baltmanis - VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks
 • Linda Mežs-Talapina - SIS LATSIGN Valdes locekle
 • Kaspars Zakulis - Latvijas Zaļā punkta direktors
 • Edgars Balcers - «DNV GL Latvia» vadošais auditors
 • Uldis Vītoliņš - Biedrības «Reģionālo attīstības centru apvienība» izpilddirektors
 • Dace Gaile - Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja
 • Helēna Endriksone-Severnaja - Latvijas Būvinženieru savienības priekšsēdētaja vietniece; SIA «LBS-Konsultants» valdes priekšsēdētāja
Sēdē par IEVF konventa priekšsēdētāju izvirzīja Valdi Trēziņu. Konventa sēdes plānots organizēt reizi trijos mēnešos. 
 
konvents-dec2017.jpg 
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tālāk > Beigas >>

Rezultāti 19 - 27 no 212
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 2010
Kalnciema iela 6, Riga LV-1048, Latvija. Tālrunis: 67089394. E-pasts: ievf@rtu.lv